امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140375
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برای دیداری دو روزه وارد شهر ابوظبی پایتخت امارات ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برای دیداری دو روزه وارد شهر ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی شد.

خبرگزاری رسمی امارات گزارش داد که شاهزاده «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی از السیسی در فرودگاه استقبال کرده و مراسم رسمی استقبال هم امروز در کاخ سلطنتی «المشرف» برگزار خواهد شد.

السیسی در راستای شرکت در نشست بین المللی انرژی‌های آینده در راس هیئتی بلندپایه راهی ابوظبی شده است.

رئیس جمهور مصر دو هفته قبل هم به کویت سفر کرد و در آنجا با مقامات ارشد این کشور از جمله امیر احمد الصباح دیدار و گفت‌وگو داشت.

السیسی وزیر دفاع وقت مصر با کمک‌های پنهانی عربستان و امارات متحده عربی توانست محمد مرسی رئیس جمهور طرفدار اخوان المسلمین مصر را برکنار کند که پس از این اقدام ریاض، ابوظبی و کویت کمکی 16 میلیاردی به قاهره اعطا کردند.

هدف از این کمک‌های مالی حمایت از السیسی و جلوگیری از به قدرت رسیدن دوباره اخوان المسلمین با استفاده از ضعف اقتصادی مصر است.

عربستان سعودی برای افزایش نفوذ خود در تحولات قاهره و جلوگیری از بروز دوباره بحران سیاسی در منطقه تاکنون حدود 5 میلیارد دلار به مصر کمک مالی کرده است.
 انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها