امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140386
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; استاد «هوشنگ باد‌پا» به همراه پسرانش محمد و محسن باد‌

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; استاد «هوشنگ باد‌پا» به همراه پسرانش محمد و محسن باد‌ پا میهمان این هفته برنامه بشری شبکه قرآن بودند.

این استاد قرآن کریم درباره فعالیت‌های قرآنی‌اش از دوران نوجوانی گفت: در دوران نوجوانی فعالیت قرآنی را در مسجد حیدری واقع در سر پل امیر‌بهادر آغاز کردم در آن زمان کلاس نهم را می‌خواندم و صبح‌های جمعه در جلسه استاد خالدی شرکت می‌کردم، این آغاز کار من بود و به لطف خدا تا همین امروز ادامه دارد و هنوز هم صبح‌های جمعه جلسه برگزار می‌کنم.

باد‌پا درخصوص جلسه‌اش گفت: در این جلسه همه افراد حضور دارند و کودکان و نوجوانان را آموزش می‌دهم و تأکیدی به حضور افراد بزرگسال ندارم، البته در کنار جلسه من سه گروه دیگر هم در مسجد جلسه دارند که استاد هر سه جلسه شاگردانم هستند.

فرزاندان صالح هدیه‌ای که بابت یک عمر با قرآن بودن گرفتم

وی با ابراز رضایت از فرزندانش گفت: اکنون 81 سال سن دارم و خدا را شاکرم که حاصل عمرم فرزندانی صالح و قرآنی هستند و از همه آنها راضی‌ام. این عزیزان حاصل یک عمر با قرآن بودن من است و خدا را بابت این هدیه شاکرم.

استفاده استاد از چیز‌های مورد علاقه بچه‌ها برای جذب آنها به جلسه قرآن

در ادامه برنامه محمد باد‌پا درخصوص پدرش گفت: پدرم همواره با اخلاق نیکو ما جذب خودش کرده بود و وی از چیز‌های مورد علاقه ما مانند موتور‌سواری و بستنی ما را به جلسه قرآن می‌برد. همچنین مادرم بسیار انسان صبوری بود و شلوغی‌های ما شش نفر را به خوبی تحمل می کرد و این پدر و مادر سبب شدند که همه ما به فعالیت‌های قرآنی گرایش داشته باشیم.

دغدغه پدر تربیت قرآنی شاگردان است

محسن‌بادپا دیگر میهمان این برنامه بود که با اشاره به اهمیت پدرش برای تربیت قرآنی بچه‌ها گفت: استاد باد‌پا در جلسات تلاش می‌کند تا شاگردان قرآن را در زندگی بکار گیرند نه اینکه خواننده صرف قرآن باشند از این رو تلاشمی‌کند تا قلوب بچه‌ها را قرآنی کند. همچنین وی با برپایی برنامه‌های تفریحی مانند اردوی زیارتی، کوهپیمایی و گردش بچه‌ها را به حضور در جلسه علاقه‌مند می‌کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی‌اش گفت: من در دوران نوجوانی به جز جلسات پدر در جلسات استاد مولایی و استاد مروت هم شرکت می‌کردم، یک روز استاد مروت نواری به من داد و گفت: دیگر عبدالباسط کافی است از این به بعد تلاوت مصطفی اسماعیل گوش بده، من هم از آن زمان به بعد سبک مصطفی اسماعیل می‌خواندم.

اجرای اولین ابتهال در کشور

محسن باد‌پا ادامه داد: استاد مروت بعد‌ها یک نوار دیگر به من داد و گفت این را گوش بده. در آن زمان ابتهال به ایران وارد نشده بود، وی یک نوار ابتهال از «محمد طوخی» به من داد. من هم با اینکه نمی‌دانستم چیست گوش دادم و دقیق یاد‌گرفتم. آن زمان استاد نقشبندی به ایران آمد و از من خواستند تا این قطعه را بخوانم. من هم خواندم و نقشبندی بسیار مرا تحسین کرد. فکر می‌کنم این اولین ابتهالی بود که در کشور اجرا ‌شد و شاید من اولین مبتهل کشور باشم، البته آن زمان به ابتهال تواشیح می‌گفتند، اما در واقع تواشیح در ایران بعد از انقلاب و با همت استاد «عبدالغنی قیم» در ایران راه‌اندازی شد.

به گزارش فارس در این برنامه فیلمی از تدریس قرآن محسن باد‌پا که مربوط به 25 سال پیش بود پخش شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها