امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140394
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
مصطفی جمشیدی از هنرمندان متعهد کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون اهانت یک نشریه فرانسوی به ...

مصطفی جمشیدی از هنرمندان متعهد کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون اهانت یک نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر (ص) اظهار داشت: بیایید برای همیشه از نشر نادانی برخی رها شویم، کار هنر جریحه‌دار کردن احساسات دیگران و توهین به مقدسات میلیاردها انسان دیگر نیست.

وی با بیان اینکه هنر را از توهین مبرا کنیم، افزود: بیایید آزاد، از آزادی دروغین و از درون به آنان نه بگوییم، کار هنر اعتلا بخشیدن و صیقل دادن احساسات و علو ساحت زندگی بشری است. هیچ هنری در زمره هنر راستین قرار نمی گیرد اگر بخواهد باورها و اسطوره‌های مذاهب را به مسخره بگیرد.

این نویسنده با بیان اینکه هنرمندان راستین با هر سلیقه‌ای با شرکت در کمپین، انزجار از توهین را اعلام کنند، گفت: بیایید هنر را از دست دسیسه چینان بی باور نجات دهیم.

وی گفت: هم نوا با همه نویسندگان و شاعران و آزاد اندیشان، نقاشان و فیلمسازان و... به هنر که دوری جستن از رنجش دیگران است صحه می‌گذاریم، بیاییم عشق به پیامبران را از سوداگری و بلهوسی نجات دهیم.

این مولف با بیان این مطلب که عاشقان جهان انزجار از توهین را در راستای عمل خویش قرار می‌دهند، عنوان کرد: عاشقان جهان با بغضی در گلو روزه سکوت می گیرند تا مگر این بغض کارساز افتد و به اراده خداوند سدی شود در مقابل روند توهین به همه پیامبران الهی.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها