امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140395
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اهانت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی اهانت نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) منتشر شد.

درابتدای این بیانیه آمده است؛ بار دیگر دست جنایتکار دشمنان بشریّت و عدالت و آزادی به آستان رفیع حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) تعدّی نمود و به بهانه دروغین دفاع از آزادی وجدان راستین انسان‌های آزاده و عدالت‌جو را آزرده ساخت. مجمع تقریب مذاهب اسلامی توهین به رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) را توسط برخی فرومایگان تهی از انسانیت و اخلاق محکوم کرد.

در ادامه این بیانیه مطرح شده که اقدام تروریستی گروه‌های ضد اسلامی در پاریس را محکوم می‌کنیم و معتقدیم اینگونه اقدامات بدون دست داشتن دستگاه‌های امنیتی کشوری که این حادثه در آن رخ داده است امکان پذیر نیست، بنابراین دست مشکوک دستگاه‌های امنیتی دولت‌های استکباری پشت این حادثه دیده می‌شود و نخستین وظیفه کسانی که خود را در صف مخالفین با گروه‌های تروریستی معروفی نظیر داعش و القاعده و جبهة النصره برمی‌شمارند دست کشیدن از همکاری و پشتیبانی از این گروه‌ها در کشورهای دیگر نظیر سوریه است.

همچنین در این بیانیه بیان شده است؛ اقدام ننگین برخی از مدّعیان رسانه‌داری در فرانسه در رابطه با توهین به ساحت پاک ترین آفریده خدا و جلوه کامل وجود مقدس خدای متعال در جهان آفرینش، رسول خاتم محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) را شدیداً محکوم می‌کنیم، و اعلام می‌کنیم عناصری که دست به چنین اقداماتی می‌زنند یکی از عوامل رخدادهای تروریستی و ایجاد فتنه و ستیز در بین اتباع ادیان گوناگون در سراسر جهان به شمار می‌آیند، لذا از همه دولتمردان در سراسر جهان می‌خواهیم با تصویب قوانین مناسب نسبت به جلوگیری از اهانت به مقدسات ادیان الهی اقدام لازم بعمل آورند.

در پایان عنوان شده است: از مسلمانان و آزادی خواهان و عدالتجویان سراسر دنیا به ویژه فرانسه می‌خواهیم با اقدام به راهپیمایی و تجمع و گردهمایی‌های گسترده نسبت به محکوم ساختن دو جریان خطرناک تروریسم و اهانت به مقدسات ملت‌ها اقدام کنند، و جهان را با شخصیت سراسر رحمت و مهر و عدالت و پاکی رسول بزرگ مهربانی محمد مصطفی(صلی الله علیه وآله) و نیز با تعالیم پاک و مقدس قرآن کریم آشنا سازند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها