امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14040
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 250
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمدباقر صابری‌زفرقندی گفت: درمان نوزدانی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمدباقر صابری‌زفرقندی گفت: درمان نوزدانی که از مادران معتاد متولد می‌شوند. موضوع تازه‌ای نیست و در بسیاری از بخش‌های زنان و زایمان توسط متخصصان نوزادان صورت می‌گیرد.

وی افزود: در برخی استانها به دلیل اعتیاد مادران، این مسئله بیشتر خودش را نشان می‌دهد و به همین منظور وزارت بهداشت راهنمای درمان اعتیاد در بارداری و شیردهی را تدوین و ابلاغ کرده است.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد تصریح کرد: ارائه خدمات درمان اعتیاد به گروه‌های نیازمند از جمله مادران باردار یا نوزادان در حیطه صلاحیت‌های علمی و عملی دانشگاه‌های علوم پزشکی است که در بخش‌های درمانی مربوطه این خدمات ارائه می‌شود.

صابری ادامه داد: بر اساس پروتکل‌ها و منابع معتبر علمی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی تاکنون مشکلی برای ارائه خدمات درمانی به این گروه خاص گزارش نشده است.

وی افزود: آنچه به عنوان خبر در مورد مرکز درمان اعتیاد نوزادان در بیمارستان امام خمینی(ره) مطرح است مربوط به مرکز تحقیقات ایدز کشور است که در آن بیمارستان مستقر است.

وی گفت: در این مرکز زنان باردار مبتلا به ویروس ایدز اعم از معتاد یا غیرمعتاد تحت مراقبت‌های ویژه در دوران بارداری و پس از زایمان قرار می‌گیرند و چون نوزادان این مادران عموماً به ایدز مبتلا هستند ضرورت توجه ویژه به این نوزادان به‌صورت متمرکز وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها