امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140411
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 175
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان با حضور در ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب ایل‌بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان با حضور در ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» گفت: به نظرم ابتکار و طرح این برنامه ایده بسیار خوبی است و می‌تواند اطلاعات خوبی را قبل از خرید بلیت و قبل از رفتن به جشنواره و دیدن فیلم‌ها، در اختیار مخاطبین جشنواره قرار دهد تا با یک آگاهی مناسبی بروند و فیلم‌ها را ببینند.

وی افزود: ما همیشه این مشکل را داشته‌ایم که فیلم‌ها مانند یک هندوانه در بسته بوده و بدون اطلاعات می‌رفتیم داخل سالن‌ها می‌نشستیم و فیلم را می‌دیدیم، ولی الان این برنامه می‌تواند امکان انتخاب آگاهانه به مردم بدهد که موضوعات مورد علاقه‌شان را قبل از جشنواره در فیلم‌ها جست‌وجو کنند و با اطلاعات بیشتری به دیدن فیلم‌ها بروند. من فکر می‌کنم این حرکت می‌تواند خیلی خوب و موثر باشد.

وی اظهار کرد: سینمای ما بیش از هر چیزی به معرفی دقیق و درست نیاز دارد. معرفی درست فیلم در اینجا و قبل از دیدن فیلم و بعد از آن در نشست پرسش و پاسخی که پس از نمایش فیلم‌ها در جشنواره برگزار می‌شود، می‌تواند اطلاعات درباره هر فیلمی را تکمیل کند.

ایل‌بیگی عنوان کرد: فکر می‌کنم از این بابت اتفاق بسیار خوبی است و به آقای رضاداد و گروهش تبریک می‌گویم. به نظر من این برنامه می‌تواند الگوی خوبی برای سایر جشنواره‌ها و حتی تهیه کننده‌ها و سینماگران باشد که روی معرفی صحیح فیلم‌هایشان نیز طراحی‌های مناسبی انجام دهند و این‌گونه نباشد که یک فیلم فقط وقتی اکران می‌شود، مشخص شود که حاوی چه موضوعی است و منتظر باشیم که مردم بیایند و ببینند و بعد متوجه موضوع هر فیلم شوند.

وی در مورد اینکه برخی کارگردان‌ها و سازندگان فیلم‌ها تمایلی ندارند که داستان فیلمشان قبل از اکران مشخص شود، بیان کرد: قاعدتا نباید قصه فیلم قبل از اکران کاملا مشخص شود و باید آن جذابیت برای بیننده وجود داشته باشد، ولی می‌توان یک تعلیق درست ایجاد کرد که همه علاقه‌مند شوند تا برای دیدن فیلم به سینما بروند.

وی گفت: باید همان‌گونه گه برای نوشتن فیلمنامه، پیش تولید، تولید و... زمانی اختصاص داده می‌شود، برای معرفی هر اثر نیز باید وقت بگذارند و یک برنامه‌ریزی مناسبی طراحی و سپس اجرا شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها