امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140414
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 193
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی و دومین جلسه سینما روایت به اکران دو مستند از آثار مرتضی شعبانی مستند ساز برجسته کشورمان اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سی و دومین جلسه سینما روایت به اکران دو مستند از آثار مرتضی شعبانی مستند ساز برجسته کشورمان اختصاص دارد. در این جلسه مستند های «مثلث مرگ» و «انقلاب فراموش شده» با موضوع تحولات بین المللی مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت.

مستند مثلث مرگ به موضوع عملیات عاشورا می پردازد که منجر به آزادسازی منطقه «جرف الصخر» از اشغال تکفیری های داعش و القاعده شد، منطقه‌ای که در جنوب بغداد و شمال کربلا قرار دارد.

«انقلاب فراموش شده» نیز به قیام مردم بحرین علیه حکومت مستبد آل خلیفه می‌پردازد.

همچنین در این جسله سینما روایت، کتاب «فیلمنامه‌نویسی ژانر» از مجموعه کتاب های سینمایی نشر ساقی، معرفی خواهد شد. فیلمنامه نویسی ژانر، نوشته استفن و دانکن است.هدف اصلی این کتاب، فراهم کردن دانشی عملی و ضروری است تا شما بتوانید در به‌کارگیری عناصر بنیادینِ مورد انتظار در یک فیلمنامه‌ی عامه‌پسند ــ در یک کلام، فیلمنامه‌ تجاری ــ مهارت کسب کنید. بله، واژه‌ «تجاری» گاه ‌و‌ بیگاه مترادف با ناسزا دانسته می‌شود، اما نباید فراموش کرد که فیلم‌ها همه ارزش تجاری دارند وگرنه استودیوها آن‌ها را تولید نمی‌کنند، سالن‌های سینما آن‌ها را نمایش نمی‌دهند و پخش‌کنندگان آن‌ها را به مردم نمی‌فروشند. بنابراین شما یک فیلمنامه‌ عامه‌پسند می‌نویسید زیرا قابل ‌فروش است و برای هر آدم ذی‌نفعی در آن پول همراه دارد. این کتاب برای فیلمنامه‌نویسان در هر سطحی کاربرد دارد ــ خواه یک تازه‌کار، خواه کسی که در سینما اعتبار دارد.

بیست و هفتیمن جلسه سینما روایت، روز یکشنبه 28 دی ماه راس ساعت 17:30 در مجتمع فرهنگی اسوه واقع در خیابان انقلاب اسلامی نبش بهارجنوبی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها