امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14042
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 61
عبدالوحید فیاضی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص بودجه تصویب شده وزارت آموزش و پرورش، ...

عبدالوحید فیاضی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص بودجه تصویب شده وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: این بودجه از چند جهت مورد بررسی قرار گرفت که از جمله می‌توان به بهبود وضعیت فضاهای آموزشی و افزایش بودجه عمرانی اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر موارد بررسی در کمیسیون تلفیق تکمیل پروژه‌های نیمه مشارکتی وزارت آموزش و پرورش بود که البته تأمین بودجه این بخش بستگی به میزان تحقق درآمدهای نفتی یا غیرنفتی و مالیاتی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سال 92 سال خوبی برای بودجه آموزش و پرورش است، گفت: در بخش پژوهشی نیز در لایحه دولت اثری از افزایش بودجه در این بخش نبود که اعضای کمیسیون تلفیق و نمایندگان مجلس با بررسی بیشتر، با افزایش بودجه این بخش موافقت کردند.

* کسری بودجه آموزش و پرورش و ایجاد مشکل برای مدیران مدارس

فیاضی در خصوص کسری بودجه آموزش و پرورش در سال گذشته، اظهار داشت: اکنون نیز برخی از مطالبات آموزش و پرورش پرداخت نشده است یا این مطالبات که شامل حقوق پرسنل و سرانه مدارس و موارد دیگر است با کمترین میزان آن پرداخت شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: اینگونه پرداخت مطالبات باعث ایجاد مشکلاتی برای مدیران مدارس شده است و در بودجه سال 92 سعی در برطرف کردن و رفع این کسر بودجه است.

وی با بیان اینکه عدم تحقق منابع درآمدی کسری بودجه را به همراه دارد، گفت: بر طرف کردن و تأمین این کسر بودجه بستگی به منابع درآمدی دارد و جبران این کسری نباید با دریافت وجه از خانواده‌ها در مدارس تأمین شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دریافت وجه از والدین در مدارس، عنوان کرد: یکی از عملکردهای نامناسب در مدارس دریافت هزینه از والدین به هنگام ثبت نام دانش‌آموزان یا آغاز سال تحصیلی جدید است و سال گذشته نیز آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس با دریافت کمک مالی از والدین باعث نارضایتی خانواده‌ها شده بود.

وی ادامه داد: در اولین جلسه بعد از انتخابات کمیسیون آموزش مجلس در این خصوص بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد تا مانع پرداخت اینگونه هزینه‌ها در مدارس شود که خلاف قانون بوده و هزینه مضاعفی را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها