امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140420
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دار‌القرآن در تماس تلفنی با ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دار‌القرآن در تماس تلفنی با برنامه افق رادیو قرآن با اشاره به ضرورت حمایت در راستای توسعه فعالیت‌های قرآنی گفت: برای اینکه هر موضوعی را توسعه دهیم و میزان اهمیت آن را نشان دهیم باید از آن حمایت‌هایی داشته باشیم. موضوع قرآن موضوع مهمی است که مقام معظم رهبری آن را کار راهبردی دانستند و باید مسئولان نظام برای توسعه آن سرمایه‌گذاری کنند. یک بخش آن اختصاص اعتبار لازم برای انجام فعالیت‌های قرآنی است و بخش دیگری کمک به کسانی است که این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند، البته حمایت‌هایی در این خصوص صورت گرفته اما کافی نیست.
دستگاه‌های قرآنی تسهیلات را از نهاد‌های بالا دستی طلب کنند
وی با اشاره به اینکه یک بخش حمایت‌ها به دستگاه‌های قرآنی باز می‌گردد، گفت: باید دستگاه‌های قرآنی موضوع حمایت را جا بیندازند و از مسئولان بالادست موضوع حمایت از فعالان را طلب کنند اما جامعه قرآنی هم باید تأثیرات کار خود را بر جامعه نشان دهد. مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند که قهرمانان قرآنی را تکریم کنید. ما در سازمان دار‌القرآن با برگزاری مراسم تجلیل در حد بضاعت خود این کار را آغاز کرده‌ایم، اما اگر این کار توسعه پیدا کند و یک تکریم در خور توجه از فعالان قرآنی صورت بگیرد در رشد فعالیت‌ها بسیار مؤثر است.
طی 10 سال 3 هزار 500 نفر مدرک و تسهیلات ارزیابی حافظان قرآن را دریافت کرده‌اند
قره‌شیخلو با اشاره به برگزاری 10 سال آزمون حفظ در سازمان دار‌القرآن گفت: طی 10سال برگزاری آزمون در سازمان 32 هزار شرکت‌کننده داشتیم که 3 هزار و 500 نفر از این افراد مدرک خود را از درجات یک تا 5 دریافت کردند، البته مدارک درجات سه، چهار و پنج دریافتش چندان سخت نیست و کسی که حفظ قرآن را کامل داشته و محتوای آن را هم تا حدی بداند می‌تواند مدرک درجه 3 که معادل کارشناسی است را اخذ کند. در این صورت تسهیلاتی را هم دریافت می‌کند.
ارزیابی سبب رشد حافظان و کیفی شدن حفظ قرآن شده است
وی ادامه داد: اما در خصوص درجات یک و دو کار قانونمند است و نمی‌توان آن را آسانتر از این کرد. البته ما چندی پیش بازبینی در این زمینه داشتیم. مثلاً برای مدرک درجه یک تفسیر 30 جز قرآن وضع شده بود که آن را به 15 جز کاهش دادیم. امروز برخلاف ایام گذشته حضور در این طرح رشد بسیار خوبی داشته و باعث شده که حفظ قرآن در کشور کیفی شود زیرا به عنوان مثال خانم‌ها اغلب حسن حفظ خوبی داشتند اما در موضوعات مانند تجوید و صوت و لحن ضعیف بودند پس بهتر است ما به جای اینکه کار را آسان کنیم نظام آموزشی را قوی کنیم.
جدی گرفتن منویات رهبری باعث رشد مطلوب فعالیت‌های قرآنی می‌شود
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به ضرورت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: اگر نهاد‌های قرآنی تسهیلات خوبی برای جذب جوانان به فعالیت‌های قرآنی درنظر بگیرند توسعه فعالیت‌ها رشد پیدا می‌کند. در مجموع اگر همه ما فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه‌های مختلف آموزشی حمایتی و سایر زمینه‌ها را جدی بگیریم به خوبی شاهد رشد فعالیت‌های قرانی خواهیم بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها