امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140421
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد انجم‌شعاع» معاون هماهنگی و نظارت راهبردی شورای ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد انجم‌شعاع» معاون هماهنگی و نظارت راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی با انتقاد از بی‌نظمی‌ها در برگزاری جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی یادداشتی نوشته و در اختیار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قرار داده است.

ضعف اهتمام برخی اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی، عامل اصلی تضعیف جلسات شورا

در ابتدای این یادداشت با انتقاد از روند برگزاری جلسات شورا آمده است: «آنچه در جریان تشکیل بیست‌و‌پنجمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی هفته­‌های اخیر رخ داده است حقیقتاً دور از انتظار و به نظر من ضربه­‌ای بر روند توسعه فعالیت­‌های قرآنی کشور است. در حالی که این شورا عالی‌ترین مرجع قانون­‌گذاری قرآنی کشور است، برخی از رؤسای محترم دستگاه­‌ها و وزارتخانه­‌های کشور با عدم اهتمام به حضور در جلسات موجبات عدم احراز رسمیت تشکیل جلسات را فراهم می‌­آورند و متعاقب آن دبیرخانه مجبور به اعلام عدم احراز نصاب رسمیت و لغو جلسه می­‌شود».

در ادامه این یادداشت می‌خوانیم: «قرار بود بیست‌و‌پنجمین جلسه شورا سیزدهم دی­‌ماه برگزار شود که به دلیل عدم احراز نصاب لغو شد و پس از آن دعوتنامه برای برگزاری این جلسه امروز 27 دی‌ماه برای اعضا ارسال شد که باز هم رؤسای محترم دستگاه‌­هایی همچون سازمان تبلیغات، وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور عدم حضور خود را به دلایل مسافرت­‌های استانی و برون­‌مرزی اعلام می­‌فرمایند در حالی که این برخورد نوعی جفا به ساحت قدسی قرآن کریم است چرا که اصلی‌ترین جلسات قرآنی در سال حداکثر 4 بار تشکیل می‌شود».

انجم‌شعاع در بخش دیگری از این یادداشت ضمن ابراز نگرانی از لغو پی‌­درپی جلسات نوشته است: «بنده به عنوان عضو کوچک این مجموعه که مسئولیت نظارت و راهبری اجرای مصوبات را بر عهده دارد، درخواست بازنگری در آیین­‌نامه جلسات را دارم و احساس می­‌کنم که باید این موضوع آسیب­‌شناسی شده و مدیران ارشد امور قرآنی در مجمع مشورتی شورا به مفاهمه جدی رسیده و در صورت لزوم نسبت به پیشنهاد لغو عضویت برخی اعضا اقدام کنند تا مشکل احراز حدنصاب حضور اعضا به حداقل کاهش یابد».

در پایان نیز می‌خوانیم: «امیدوارم مدیران ارشد عضو شورا توجه بیش از پیش را نسبت به حضور در جلسات مبذول دارند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها