امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140434
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 141
میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد درصد آزادی سهام عدالت گفت: هنوز وقت ...

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد درصد آزادی سهام عدالت گفت: هنوز وقت آزادسازی طبیعی سهام عدالت نرسیده است، زیرا تا پایان سال 94 و اوایل سال 95 قرار نیست سهام آزاد شود و باید ده سال از زمان واگذاری سهام عدالت بگذرد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: اگر لایجه‌ای که به دولت فرستاده شده برای آزادسازی سهام عدالت در دولت تصویب شود و از طرف دولت به مجلس ارائه شود، ممکن است، زودتر از موعد سال 95 هم سهام آزاد شود.

وی افزود: هر وقت سهم دولت در سهام عدالت پرداخت شود، در آن صورت با لایحه دولت یا بدون لایحه به اندازه‌ای که از طرف مشمولان سهام عدالت پول این سهام به دولت پرداخت شده است، یا مشمول تخفیف قرار گرفته و یا از محل سود سالانه آن پرداخت شده است، قانوناً مجاز است که سهام عدالت در وجه مشمول آزاد شود.

عبدالله پوری حسینی در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی در سال جاری قرار است، امسال تا پایان سال همه شرکت‌های گروه واگذاری یک و دو به بخش غیردولتی واگذار شود، اما پیش‌بینی نمی‌کنیم که با روند موجود، همه سهام دولت در گروه‌های یک و دو به فروش رسد.

وی افزود: اگر مجلس تجویز کرد که آنچه از سهام شرکت‌های گروه یک و دو در سال جاری مانده است، اجازه داشته باشد در سال آینده هم واگذار خواهد شد.

پوری تاکید کرد: در عین حال ماه‌های پایانی سال به ویژه اسفندماه استقبال خوبی از واگذاری شرکت‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: امیدواریم عمده شرکت‌های گروه یک و دو امسال واگذار شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها