امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14044
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 79
حجت الاسلام موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: واگذاری امور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی بر اساس اصل 44 قانون ...

حجت الاسلام موسی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: واگذاری امور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی بر اساس اصل 44 قانون اساسی بلامانع است اما این سازمان نمی‌تواند وظایف حاکمیتی خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اموری که باید نظارت داشته باشد واگذاری نمی‌تواند انجام دهد.

این نماینده کمیسیون قضایی مجلس در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته اینکه این واگذاری‌ها در روزهای پایانی دولت در حال انجام است جای شبهه دارد و واگذاری‌ها حتی اگر قانونی باشد اما شتابزده و بدون برنامه‌ریزی انجام گیرد هم محل تأمل است.

حجت‌الاسلام قربانی تأکید کرد: به هر حال یک سازمان دولتی نمی‌تواند وظایفش را به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش فارس، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در نظر دارد تا بخشی از امور این سازمان را به بخش خصوصی واگذار کند که از جمله آنها می‌توان به اعطای مجوز بند (ب) برای تأسیس آژانس‌های گردشگری، ارتقا و کاهش درجه هتل‌ها و... اشاره کرد.

ملک زاده، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز اعلام کرده است: با توجه به اینکه هم در سازمان و در هم در بخش خصوصی به نوعی به بلوغ در راستای برنامه‌ریزی و توسعه میراث فرهنگی و گردشگری رسیده‌ایم بهتر است که بخش خصوصی به عنوان متولی اصلی سکاندار حوزه اجرایی شود و سازمان عهده‌دار امور سیاستگذاری و نظارت و وظایف حاکمیتی خود باشد.

ملک زاده زمان انجام این واگذاری‌ها را به 9 تیرماه موکول کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها