امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140443
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 46
احمد ذوعلم مدیر عامل «مرکز رسانه‌ای شیرازه» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تعطیلی ...

احمد ذوعلم مدیر عامل «مرکز رسانه‌ای شیرازه» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تعطیلی رادیو کتاب اشاره کرد و گفت: تعطیلی رادیو کتاب برای ما هم موجب تعجب بود به خصوص این شکل تعطیلی برای ما تعجب برانگیز بود.

*کم لطفی به کتاب

وی افزود: سیاست جدید مدیران رسانه ملی مبنی بر چابک سازی و کوچک سازی اتفاق خوبی است، اما در رادیو که شنیده شد قرار است به چند شبکه تقلیل یابد در همان ابتدا تعطیلی یک شبکه و تلفیق آن با یک شبکه دیگر و اینکه سایر شبکه‌ها چه زمانی شامل این تلفیق شوند، به نظر کم لطفی به کتاب است.

مدیر عامل «مرکز رسانه‌ای شیرازه» اضافه کرد: بالاخره کتاب مسئله‌ای است که مورد توجه رهبر انقلاب است که باید در رسانه به ویژه رسانه ملی دیده شود و ایشان در دیدار با کتابداران در سال‌های گذشته به آن اشاره کرده بودند که کتاب باید در رسانه دیده شود.

*جناح مومن انقلابی در رادیو کتاب

وی یادآور شد: تاسیس رادیو کتاب هم به نظرم پیرو همین مطالبه رهبر انقلاب بود و تیم و گروهی که آنجا شکل گرفته بود و مشغول فعالیت بودند جناح مومن انقلابی بودند که بازهم رهبری روی آن‌ها تاکید داشته و در این حکم جدید هم به این گروه تاکید کرده بودند.

ذوعلم گفت: حال باید دید معاون جدید صدا و ریاست سازمان چه برنامه‌ای برای کتاب دارند و می خواهند چه کنند؟

در ادامه این فعال حوزه کتاب و رسانه تاکید کرد: به نظرم حداقل باید در یک شکل بهتری این ضایعه در جای دیگر جبران شود یا با تاسیس یک شبکه تخصصی در حوزه کتاب یا در شورای بالادستی مرتبط در حوزه کتاب این مسئله حل شود تا به کتاب پرداخته شود.

*ادغام رادیو فرهنگ و رادیو کتاب مفید نیست

وی به ادغام رادیو کتاب با رادیو فرهنگ اشاره کرد و گفت: به نظرم این ادغام چندان مفید نیست و اگر خوش بینانه ببینیم باید گفت که چون جنس کتاب فرهنگ است شاید در این شبکه جایگاهی داشته باشد. ولی رادیو فرهنگ یک رادیوی قدیمی است که ساختار آن شکل گرفته و تثبیت شده و رادیو کتاب یک رادیوی تازه کار است و تازه در اول راه است که به نظرم در این شبکه کتاب به محاق می‌رود.

ذوعلم افزود: این اتفاق مثل این است که یک نوجوان را با یک فرد جاافتاده سر یکم سفره بنشانیم خب مطمئنا آن نوجوان به آن فرد بزرگسال نمی‌رسد و نمی‌تواند استفاده لازم را از سفره داشته باشد.

*رادیو کتاب جهادی فعالیت کرد

مدیرعامل مرکز رسانه‌ای شیرازه در پایان گفت: رادیو کتاب داشت نیروهای جدیدی وارد می‌کرد و با تمام مضایق فعالیت می‌کرد که در این دو سال هم خیلی خوب از رادیو کتاب پشتیبانی نشد و با این شرایط آقای ولیان بسیار جهادی مشغول فعالیت بود که به نظرم گروه‌های جدید رادیو کتاب در قیاس با گروه‌های فعال در رادیو فرهنگ و به طور کلی کتاب در رادیو فرهنگ در حاشیه قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها