امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140448
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم آغاز سلسله ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم آغاز سلسله دروس فرهنگی در مجتمع امام حسن مجتبی در ضاحیه جنوبی بیروت، که «محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در آن حضور یافت، ولی فقیه و ایمان به آن را بخشی از ایمان و اعتقاد اسلامی برشمرد.

بنا بر گزارش شبکه خبری المنار، شیخ نعیم قاسم در این مراسم گفت: حزب‌الله به دلیل ایمان به رهبریتی که وجود آن برای طی طریق اسلام لازم است، به ولی‌فقیه ایمان آورد و این بخشی از ایمان اسلامی ماست. ما در جایگاهی نیستیم که موضعی سیاسی مرتبط با ایران یا ولی (فقیه) یا اهداف دیگر در دنیا را اتخاذ کنیم. ما در موقعیتی هستیم که می‌خواهیم از طریق آن، ایمان و التزام خود به احکام شرعی را بیان کنیم و امکانی برای تحقق این هدف نیست جز با پیروی از شیوه نوین ولی‌فقیه».

حزب‌الله الگوی اسلامی معاصر است

معاون سید حسن نصرالله، حزب‌الله را الگوی امروزین اسلامی نامید و گفت: رفتار عملی حزب‌الله درکی از افکار این رهبریت، (یعنی) رهبری ولایت (فقیه) است، لذا امروز ما مقابل تصویری روشن هستیم؛ حزب‌الله، الگوی معاصر اسلامی است و رهبریت ولی‌فقیه تجلی دیدگاه شیوه اسلامی در عرصه زندگی روزگار معاصر است و ما از روی ایمان اسلامی خود به این شیوه ایمان آوردیم. هر کس به دلیل کمبود وقت یا عدم اطلاع از کتب، فرهنگ و حوزه‌های دیگر، امکان شناخت کافی ندارد، می‌تواند به الگوی حزب‌الله که اجرای عملی ایمان به ولایت است بنگرد.

مقاومت را از رهبریت و ولایت فقیه آموختیم

شیخ قاسم افزود: ما از رهبری (ولایت فقیه) آموختیم که در برابر اشغالگری ایستادگی کنیم. مقاومت در برابر اسرائیل، نتیجه دیدگاه‌ دو بُعدی دینی-سیاسی است. واکنون ما از چشمه (روان) همین مقاومت است که سیراب می‌شویم؛ مقاومتی که شایستگی، سودمندی و توانمندی‌اش در تغییر معادلات به سود استقلال ملت‌های منطقه و انتخاب آنچه برای امت و نسل‌های بعدی می‌خواهند، ثابت کرده است.

وی تسامح و رویکرد باز حزب الله در برقراری ارتباط با گروه‌های دیگر را که با وی اختلاف فکری دارند، یکی از نتایج تربیت ولایت (فقیه) خواند و افزود: یکی دیگر از نتایج ایمان به ولایت فقیه، همان تصویر درخشانی است که مجاهدان از نظر اخلاقی، عمل، جانفشانی و رفتار با مردم ارائه کردند.

طرح تکفیری نشان داد، الگوی مقاومت تنها راه درست است

وی با بیان اینکه از رهبری ولایت فقیه آموختیم که اسلام دین رحمت، حکمت، توازن و هشدار است، تاکید کرد که اسلام هیچ گاه با انحرافاتی که برخی‌ها به اسم اسلام مرتکب می‌شوند، موافق نبوده است.

معاون دبیر کل حزب الله افزود: جهانیان نمونه دیگری که ادعای اسلام دارد را مشاهده کردند؛ الگوی تکفیری‌هایی که هیچ کسی از جنایت‌های آنان در امان نیست. نه رحمت و حکمتی در قلب‌های آنان یافت می‌شود و نه از اخلاق و انسانیت بهره‌ای برده‌اند. این تکفیر دلیلی بر اسلام نیست و حتی ناشی از فهم رسالت اسلام نیست بویژه اینکه این رویکرد در مقابل درخشش طرح و الگوی اسلامی رسوا شد. این الگوی اسلامی در حزب الله و مقاومت تجلی پیدا کرده است.

وی در پایان تأکید کرد: اکنون تکفیری‌ها را می‌بینید که چگونه علیه حامیان خود ایستادند تا ثابت شود که گزینه مقاومت، گزینه درست است. ما امروز گام‌های استوار خود برای تثبیت طرح اسلام ناب و اصیل را اقدامی درست می‌دانیم. اقدامی که از طریق اندیشه و جهاد در راه ولایت با هدف تحقق منافع امت (اسلامی) و ملت‌های منطقه و استقلال ما انجام شد.
سفیر ایران: ایران، هسته‌ای است و این مرهون مقاومت ملت ایران است

همچنین در این مراسم، «محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان طی سخنانی در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران با انقلاب مبارک خود توانست به پیشرفت‌های شگفت انگیزی در دو عرصه علمی و فناوری دست یابد.

فتحعلی پیشرفت‌های تهران را مرهون پافشاری ملت ایران بر استقلال و چنگ زدن به نظام ولی فقیه خواند و افزود: ایران امروزه به کشوری هسته‌ای تبدیل شده که هواپیما و کشتی‌های مورد نیاز خودش را تولید می‌کند و اکثر سلاح‌هایش با مهارت و امکانات ایرانی ساخته می‌شود.

وی افزود: اکثر دستگاه‌های برقی، خودروها، قطارها و واگن‌های مترو و هر آنچه در ایران یافت می‌شود، بر روی آن عبارت «ساخت ایران» درج شده است. پیشرفت‌های پزشکی، داروسازی، سلول‌های بنیادی،  نانو و شیمی و برخی دیگر از رشته‌های پژوهشی ژنتیک که جای خود دارند.

فتحعلی تاکید کرد که پیشرفت‌ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به فضا رسیده و از سال 2009 ارسال ماهواره به فضا را آغاز کرده است.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها