امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140455
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدابوالحسن امامی در نشست خبری کنگره بین‌المللی بادی‌کانتورینگ با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدابوالحسن امامی در نشست خبری کنگره بین‌المللی بادی‌کانتورینگ با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به ورود افراد غیرمتخصص به حوزه جراحی بینی تصریح کرد: بارها به مسئولان از معاونت درمان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی اعلام کرده‌ایم که باید ورود افراد غیرمتخصص به این حوزه متوقف شود و ما برای اطلاعات دادن به شما در مورد این افراد آماده‌ایم، ولی گویا این موضوع برای مسئولان اهمیتی ندارد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که معاونت درمان و سازمان نظام پزشکی مشترکاً اقدامی اجرایی و عملی را پیاده و پیگیری نکنند، هیچ‌گونه اتفاقی در این عرصه نخواهد افتاد.

امامی افزود: 80 سال پیش که تعداد پزشکان کشور بسیار پایین بوده است قانونی تصویب شده است که بر اساس آن هر پزشکی می‌تواند دست به هر اقدامی بزند و جوابگوی این اقدام خود خواهد بود، در حالی که اکنون هر اقدام پزشکی در رشته‌ای خاص متمرکز شده و تا سطح فلوشیپ تحصیلات آکادمیک دارد.

امامی خاطرنشان کرد: پس از رایزنی‌های متعدد با سازمان نظام پزشکی، این موضوع را جا انداختیم که هر پزشکی می‌تواند هر کاری انجام دهد به شرطی که دوره کلاسیک و آکادمیک آن اقدام را در مؤسسات علمی مورد تأیید وزارت بهداشت دیده باشد.

وی بادی‌کانتورینگ را اصلاح ناهمواری‌های بدن توسط جراحی و لایپوساکشن عنوان کرد و گفت: امروزه به علت استفاده از مواد غذایی متنوع به ویژه مواد قندی و کربوهیدرات‌ها و زندگی ماشینی، بدن افراد از فرم طبیعی و خدادادی خارج شده است، چرا که اینگونه مواد غذایی سبب افزایش سلول‌های چربی در نواحی تجمع چربی می‌شود که خود این امر باعث ممانعت از کار عادی می‌شود.

امامی افزود: این افزایش چربی به علت وزن زیادی که در فرد ایجاد می‌کند، فرد را در تحرک دچار مشکل می‌کند و از طرف دیگر قلب نیز باید به این سلول‌های چربی خونرسانی کند، بنابراین کار قلب افزایش پیدا می‌کند و بیمار از لحاظ تنفسی مشکل پیدا می‌کند که بادی‌کانتورینگ تا حد زیادی می‌تواند این مشکل را حل کند.

رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران گفت: به علت وزن زیاد ناشی از چربی‌های بدن دچار کمردرد می‌شوند.چرا که مهره‌های کمر فشار زیادی را تحمل می‌کنند و تمام این موارد مانع فعالیت فیزیکی روزانه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار