امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140465
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار امروز در همایش روز ملی هوای پاک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه ابتکار امروز در همایش روز ملی هوای پاک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌ اکنون 35 میلیون انسان در شهرهای بزرگ متاثر از آلودگی هوا هستند و اقداماتی که در برنامه جامع کاهش آلودگی هوا صورت می‌گیرد تا پایان برنامه پنجم به نتیجه می‌رسد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حذف بنزین آلوده و ارائه بنزین یورو4 گفت: ارتقاء سطح استاندارد خودروها از جمله اقدامات بسیار موثر در بهبود کیفیت هوا بوده است.

وی همچنین به خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل تاکید کرد و بیان داشت: در سال گذشته 90 هزار دستگاه خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شد و امسال تعداد قابل ملاحظه‌تری از خودروهای فرسوده اسقاط شده‌اند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: مشکل آلودگی ناشی از ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون همچنان باقی است و این آلاینده ناشی از احتراق و نتیجه گرد و غبار و فعالیتهای صنعتی در کشور است.

وی همچنین بر ضرورت یکپارچه سازی معاینه فنی تاکید کرد و بیان داشت: این امر با همکاری وزارت کشور در دستور کار قرار گرفته است و وقت آن رسیده به صدور گواهی‌های معاینه فنی غیرواقعی پایان دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها