امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140467
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 122
منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

منصور حقیقت‌پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا که مسافرت شهروندانش به ایران را همراه با ریسک عنوان و جمهوری اسلامی را متهم به سرکوب اقلیت‌های مذهبی کرده است، گفت: آمریکا باید قصه نقض گسترده سیاهپوستان در ایالات متحده و اعتراضات آنان به دلیل تضییع حقوقشان را جمع کرده و بعد حرف دیگری را بزند.

وی با تاکید بر اینکه حرف‌های حقوق بشری آمریکایی‌ها در دنیا نخ‌نما شده است، افزود: دنیا به خوبی ایالات متحده و دولتمردان آمریکایی را به دروغگویی می‌شناسد، چون به وضوح دیده است که حقوق شهروندان رنگین‌پوست و سیاهپوست آمریکایی به راحتی زیر پا گذاشته می‌شود، در حالی که مسئولان آمریکایی به دنبال دخالت در دیگر کشورها هستند.

حقیقت‌پور اظهار داشت: ایالات متحده به راحتی سیاهپوستان را تحت فشار قرار داده و آنها را می‌کشد و بعد نگران اقلیت‌های دیگر کشورها است، در حالی که منافع استکباری پشت سر این قضایا وجود دارد و هیچگاه نگرانی بابت تضییع حقوق بشر ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهروندان آمریکایی از عدم امنیت در کشور خود در هراس هستند، زیرا پلیس این کشور به راحتی مردم آمریکا را می‌کشد و اعلام می‌کند که باز هم این کار را تکرار خواهم کرد، در حالی که آنها با وقاحت تمام دولت ایران را متهم به ناامنی می‌کنند و چشم خود را بر روی عدم امنیت در ایالات متحده بسته‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نمین،‌ نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیل تردد جهانگردان خارجی آن هم با قطار به ایران برای گشت و گذار نشان از امنیت بالای ایران دارد و این توریست‌های خارجی جز ادب،‌ مهربانی و لطف از مردم متمدن ایران چیزی را ندیده‌اند.

حقیقت‌پور دولتمردان آمریکایی را گاوچران خواند و افزود: تمدنی در آمریکا جز گاوچرانی وجود ندارد و این کشور حق ندارد در مورد کشوری که 7 هزار سال تمدن دارد اینگونه صحبت کند. زیرا عده‌ای چاقوکش و اسلحه به دست در آمریکا حکومت‌داری می‌کنند در حالی که در ایران منشور احترام به حقوق انسان‌ها در آئین نیاکان و در دین مبین اسلام از قرن‌ها پیش وجود داشته است. پس نباید سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی حرف مزخرفی را بر زبان خود جاری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سیاست‌های استعماری آمریکا در منطقه باعث شده که 130 هزار نفر در سوریه ظرف چند سال گذشته کشته شوند ضمن اینکه وقتی عروسی مردم افغانستان و پاکستان با حملات پهپادهای آمریکایی به خاک و خون کشیده می‌شود، کسی نگران حقوق بشر این مردم نیست.

وی افزود: بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده سخیفانه است و حنای سیاست‌های آمریکا در دنیا دیگر رنگی ندارد.

حقیقت‌پور به مذاکرات هسته‌ای که در حال حاضر در ژنو در جریان است اشاره و خاطرنشان کرد:‌اظهارات دخالت‌آمیز آمریکایی‌ها درباره مسائل ایران برای فشار و بمباران تبلیغاتی به منظور کسب منافع بیشتر در مذاکرات است و آنها تصوری اشتباه دارند که می‌توانند با این فشارها ایران را از حقوق هسته‌ای خود محروم کنند و باید بدانند که ملت ایران محکم‌تر از قبل از حقوق خود دفاع خواهد کرد و ما حربه‌های آنها را به خوبی می‌شناسیم.

وی در پایان آمریکا را کشوری بی‌ریشه و غیرقابل اعتماد و جسور و فضول در کار دیگر کشورها دانست و تصریح کرد: فشارها و اقدامات آمریکایی‌ها برای مردم ایران کاملا عادی است و این فشارها هیچ اثری بر حقوق ملت ما نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها