امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140469
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 98
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه 90 ساله عربستان که به گفته دیوان پادشاهی این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه 90 ساله عربستان که به گفته دیوان پادشاهی این کشور از بیماری التهاب ریه رنج می‌برد، نزدیک به سه هفته است که در بیمارستان بستری شده و گمانه‌های زیادی درباره وضعیت جسمی وی منتشر شده است.

هنوز گزارش یا تصویری از ملک عبدالله در بیمارستان منتشر نشده است که نشان بدهد وی در قید حیات است.

در این شرایط تعدادی از نوادگان و فرزندان موسس خاندان آل سعود بخت بلندتری از دیگران برای به دست آوردن تاج و تخت این کشور دارند. هر یک از اینها در مدت اخیر با سفر به آمریکا یا دیدار با مقامات آمریکایی در عربستان، در حال رایزنی برای تثبیت قدرت خود در آینده این کشور هستند.

عبدالله بن عبدالعزیز

 

پادشاه عربستان که در بستر بیماری به سر می‌برد، سال 2005 هنگامی که برادرش «ملک فهد» درگذشت جانشین وی شد، ملک عبدالله «ملقب به ابو متعب» طی چند سال گذشته بارها تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

ولی‌عهـد؛ سلمان بن عبدالعزیز

 

برادر ناتنی پادشاه که 13 سال از وی کوچکتر است و در سال 2012 و بعد از مرگ «نایف بن عبدالعزیز» ولی‌عهد عربستان به عنوان جانشین وی انتخاب شد.

جانشین ولی‌عهـد؛ مقرن بن عبدالعزیز

 

کوچک‌ترین فرزند پسر مؤسس خاندان آل سعود که در سال 1945 متولد شده و سال گذشته، ملک عبدالله او را جانشین ولی‌عهد معرفی کرد.

رئیس گارد ملی؛ متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز

 

شاهزاده سعودی و فرزند ملک عبدالله است که در سال 1935 به دنیا آمده و بعد از تغییر دفتر گارد ریاست جمهوری به وزارت گارد ملی، او در سال 2013 به عنوان وزیر گارد ملی انتخاب شد.

وزیر کشور؛ محمد بن نایف بن عبدالعزیز

 

وزیر کشور عربستان و پسر ولی‌عهد پیشین است که جانشین عمویش «احمد بن عبدالعزیز» یکی از هفت سدیری شد و در سال 2009 از سوء قصد، جان به در برد.

وزیر قدیمی امور خارجه؛ سعود الفیصل

 

شاهزاده 75 ساله سعودی وزیر خارجه عربستان در طول 40 سال گذشته و جانشین پدرش ملک فیصل شد که او به صورت همزمان وزیر خارجه و پادشاه بود.

وزیر آموزش و پرورش؛ خالد بن فیصل

 

خالد بن فیصل بن عبدالعزیز (وسط) وزیر آموزش و پرورش عربستان است که با توجه به عضویتش در هیأت بیعت عربستان یکی از چهره‌های تأثیرگذار این کشور به شمار می‌رود.

سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود

 

در سال 1956 به دنیا آمده و اولین فضا نوردعرب د رتارخ به شمار می‌آید و در حال حاضر ریاست کمیته عمومی گردشگری و آثار باستانی در عربستان را بر عهده دارد و موسس باشگاه نیروی هوایی عربستان نیز به شمار می‌آید.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار