امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14048
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۹
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسدالله اسدی‌گرمارودی پیش از ظهر امروز در نشست ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حوزه‌های علمیه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، اسدالله اسدی‌گرمارودی پیش از ظهر امروز در نشست ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حوزه‌های علمیه و مراکز حوزوی در عرصه آموزش و منابع انسانی که در دبیرخانه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در قم برگزار شد اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای به تعامل بیشتر با حوزه‌های علمیه دارد.

وی افزود: خدمات متقابل میان آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در جلسات گذشته مورد بررسی قرار گرفتند و قرار بر این شد که با ارائه چشم‌اندازهای راهبردی این مسائل اجرایی شوند.

رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ایجاد دانشگاه را یکی از ظرفیت‌های این تعامل و همکاری دانست و خاطرنشان کرد: در اساس ‌نامه دانشگاه فرهنگیان و برای تامین نیروهای مورد نیاز این مسئله مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از این پس تمام معلمان و مربیان مدارس باید از کانال دانشگاه فرهنگیان بگذرند؛ راه‌اندازی این دانشگاه یکی از آرزوهای همیشگی کسانی بوده که برای پرورش و تربیت نسل آینده دغدغه دارند.

اسدی‌گرمارودی با بیان اینکه تعامل میان حوزه و آموزش و پرورش یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است گفت: آموزش و پرورش می‌تواند یکی از مراکز قابل اتکا برای حوزه‌های علمیه باشد و در این بین آموزش ضمن خدمت یکی از ظرفیت‌های همکاری‌ می‌تواند باشد.

رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش معلمان دروس دینی در حین خدمت توسط حوزه‌های علمیه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر تامین ائمه جماعات مدارس و پاسخگویی به شبهات اعتقادی و دینی دانش‌آموزان توسط حوزه‌های علمیه عنوان داشت: علاوه بر این ظرفیت‌های دیگری همچون انجمن اولیا و مربیان نیز می‌تواند در بحث تعاملات مورد توجه قرار گیرد.

اسدی گرمارودی پژوهش را یکی از نیازهای اساسی مراکز دانشگاهی دانست و افزود: در بحث آموزش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیازمند همکاری بیشتر حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش هستیم؛ این یک فرصت طلایی برای ورود حوزه علمیه به پرورش و تربیت دانش‌ آموزان محسوب می‌شود.

رئیس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حوزه‌های علمیه نباید منتظر درخواست وزارت آموزش و پرورش باشند گفت: حوزه خود باید وارد عرصه شده و ابتکار عمل را در دست بگیرد.
انتهای پیام/78004/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار