امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140482
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 135
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در سخنانی اعلام کرد که «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مسئول تأخیر در بازسازی غزه و ادامه بسته ماندن گذرگاه رفح است.

الزهار در گفت‌وگویی با خبرگزاری فلسطینی «صفا» افزود: حماس بر اساس توافق آشتی  6 ماه زمان به دولت توافق ملی داد تا انتخابات را برگزار کند اما این دولت به بهانه جنگ اخیر غزه از انجام وظایف خود طفره رفت.

وی افزود: عباس خواهان اجرایی کردن شروط آشتی با حماس نیست بلکه او می‌خواهد زمام امور غزه را از نظر امنیتی و اقتصادی به دست گیرد تا بار دیگر همکاری امنیتی خود با اسرائیل را در نوار غزه از سر بگیرد همانگونه که در کرانه باختری عمل می‌کند.

الزهار تاکید کرد که عباس مخالفت برگزاری انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین، انتخابات داخلی فتح و حتی انتخابات مجلس ملی است زیرا می‌داند در آن شکست خواهد خورد.

فتح و حماس در اردیبهشت ماه امسال (93) آشتی کردند و دولت توافق ملی تشکیل شد. اما این دولت همواره در قبال غزه کم‌کاری کرد و اعتراض حماس را برانگیخت.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار