امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140486
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محسن اراکی در تجمع اعتراض‌آمیز طلاب خارجی جامعةالمصطفی‌ العالمیه که ظهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محسن اراکی در تجمع اعتراض‌آمیز طلاب خارجی جامعةالمصطفی‌ العالمیه که ظهر امروز در مدرسه حجتیه برگزار شد، ابراز کرد: توهین به نبی اکرم توهین به خداست و توهین به خدا یعنی توهین به حق، حقانیت و عدل.

وی اضافه کرد: افرادی که به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) به عنوان کسی که معرف عدل و نماد پاکی است توهین می‌کنند، تروریست هستند.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه ارزش‌های بشری ریشه در نبی اکرم (ص) دارد، مطرح کرد: جسارت به ایشان جسارت به آزادی است زیرا انبیا الهی بذر آزادی را در زمین کاشتند.

وی از پیامبر اسلام (ص) به عنوان روح مقدسی که در قرآن کریم به عنوان پرچم‌دار آزادی از آن یاد شده است نام برد و گفت: اگر اهل‌بیت (ع) و پیروان راستین محمد (ص) نبودند اثری از عدل و آزادی در جامعه باقی نمی‌ماند و اگر باقیمانده‌ای از عدل، آزادی، خیر و پاکی وجود دارد نتیجه تلاش‌هایی است که ایشان داشته‌اند.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه شخصیت‌هایی همانند اهل بیت رسول اکرم (ص) که برای آزادی بشر تلاش کرده باشند وجود ندارد، تصریح کرد: توهین به ایشان توهین به برادری و پاکی است و مگر در آیین تئوریسین‌های غرب هر گفتار و رفتاری می‌تواند مجاز باشد.

وی به شخصیت روژه گارودی اشاره و اذعان کرد: این شخصیت بزرگ علمی تفکرات بسیاری را بیان کرده و این تفکرات با بسیاری از خواسته‌های دولتمردان فرانسه نامتقارن بوده است.

آیت‌الله اراکی یادآور شد:‌ دولتمردان فرانسوی این شخصیت را از سخن باز داشتند و او را به جرم سخن و نوشتن محکوم کردند اما این انسان وارسته طرفدار عدل، خیر و نیکی در جامعه فرانسه چه اقدامی مرتکب شده بود که دادگاه‌ها او را محاکمه کرده و به عنوان یک مجرم با او برخورد کردند.

وی با اشاره به اینکه گناه شخص مذکور نوشتن نظریه تئوری خود در یکی از کتاب‌هایش بوده است مطرح کرد: در یکی از کنفرانس‌هایی که می‌خواستیم در اروپا با حضور این شخصیت برگزار کنیم گفتند اگر او را دعوت کنید اجازه برگزاری کنفرانس به شما نمی‌دهیم.

آیت‌الله اراکی با بیان این سئوال که چرا باید در اروپا که به دنبال آزادی بیان هستند این اتفاقات رخ دهد عنوان کرد: در نتیجه می‌توان گفت به نظر شما گفتارهای مجرمانه وجود دارد.

وی ادامه داد: چرا شبکه‌های المنار، سحر و بسیاری دیگر از رسانه‌های طرفدار مقاومت و مبارزه برای آزادی مردم فلسطین که حق همه مردم است، تعطیل شد و هنوز هم این رسانه‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی آزادی فعالیت ندارند.

آیت‌الله اراکی با تاکید بر اینکه چهره سیاست‌های رژیم صهیونیستی برای جهانیان نمایان شده است خطاب به دولتمردان فرانسوی گفت: پس شما طرفدار سیاست‌های رژیم صهیونیستی هستید و برای طرفداری از ارزش‌های کاری نمی‌کنید زیرا می‌دانید حضرت رسول (ص) مرز پاکی، صدق، مبارزه با استکبار و مبارزه با جنایت‌های شماست و با قرآن و طرفداران راستین آن حضرت مبارزه می‌کنید.

وی یادآور شد: چرا در کشور فرانسه افرادی به دنبال دین اسلام هستند در حاشیه قرار داده می‌شوند و چرا مسلمین نباید از حقوق برابر در کشور فرانسه برخودار باشند و زن مسلمان نباید با خواسته‌های پوششی خود در اماکن عمومی حضور پیدا کند.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان این سئوال که چرا دختران مسلمان را از موسسه‌های اداری خودتان بیرون کردید و قدرت انتخاب را از مردم مسلمانان فرانسه گرفته‌اید؟ ابراز کرد: چه کسی گفته که هر سخنی می‌تواند آزاد باشد و مگر دروغ در شریعت شما آزاد است.

وی تهمت و افترا را آغاز یک رفتار ناپسند دانست و متذکر شد: خونریزی‌ها از یک گفتار مجرمانه آغاز می‌شود و اگر به این عقیده معتقد باشید که جنایت‌های گفتاری که زمینه را برای جرائم رفتاری فراهم می‌کند، نباید هر گفتاری را ارزش بدانید.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: ما در حوزه علمیه قم، در مرکز دفاع از عدالت، آزادی، انبیا الهی، قرآن کریم و وجود مقدس حضرت محمد مصطفی (ع) این رفتار مجرمانه نشریه منحوسی که به وجود این پیامبر الهی توهین کرده و کسانی که در این رفتار شریک هستند را مستحق مجازات و کیفر می‌دانیم.

وی بیان کرد: همانطور که ترور و جنایت‌های رفتاری از جمله گروه‌های تروریستی محکوم است این رفتار نیز محکوم است و مجرمان باید نسبت به آن پاسخگو باشند.

آیت‌الله اراکی مطرح کرد: اروپا باید بداند نخستین شریعتی که ترور را ممنوع کرد، پیامبر اسلام بوده است زیرا ایشان بیان کرده‌اند که اسلام کشتن از روی غافلگیری را نمی‌پذیرد.

وی در ادامه تروریسم، صهیونیست‌ها و کشتاری که در غزه انجام داده‌اند را محکوم کرد و ادامه داد: ما از مجامع جهانی می‌خواهیم نسبت به محاکمه تروریست‌های رژیم صهیونیستی اقدام کنند و از هر محاکمه‌ای که برای تروریسم انجام شود، پشتیبانی می‌کنیم.

آیت‌الله اراکی با تاکید بر اینکه تروریسم خوب وجود ندارد، ابراز کرد: همه جبهه‌های تروریست در کشورهای لبنان، افغانستان عراق، سوریه و...  را محکوم می‌کنیم، زیرا در شرع محمد (ص) تروریسم محکوم بوده و جایی در فرهنگ ما ندارد.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: کسانی که اقدام به ترور می‌کنند، ربطی به شریعت حضرت مصطفی (ص) ندارند و ما امروزه کاری که این روزنامه انجام داده است را محکوم می‌کنیم.

وی اهانت انجام شده را رفتاری بر ضد آزادی، وحدت و بافت یگانه جامعه خواند و تصریح کرد: اخطار می‌دهیم که شما با پشتیبانی از رژیم صهیونیستی به مردم فرانسه خیانت کرده و در حال پایه‌ریزی کردن یک جنگ داخلی هستید.

آیت‌الله اراکی بر موضع‌گیری اندیشمندان فرانسوی در مقابل دولتمردان تاکید کرد و گفت: دولتمردان این کشور باید عبرت بگیرند از آنچه در کشورهای منطقه ما رخ می‌دهد و اینکه چگونه ترور در کشورهای این منطقه شیوع پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اهانت به مقدسات مذهبی که افراد ‌آن مذهب معتقد به مقدس بودن آن نماد هستند و توهین به آن را، توهین به خودشان می‌دانند، جامعه‌ها را می‌شکافد و آن را به جنگ داخلی و خون‌ریزی داخلی می‌رساند.

آیت‌الله اراکی با تاکید بر اینکه اگر کشورهای اروپایی به دنبال منفعت هستند باید انسجام درونی را نگه دارند مطرح کرد: رفتاری که سیاستمداران فرانسه انجام می‌دهند، فرانسه را در آینده تبدیل به یک سوریه خواهد کرد.

وی تاکید کرد: برخوردهای دیده شده با زندگی 7 میلیون مسلمان فرانسه و دهها مسلمان اروپایی سازگار نیست، برای حفظ انسجام اینها نصیحت می‌کنیم که با افرادی که به وجود حضرت محمد (ص) اهانت کرده‌اند، برخورد کنید وگرنه پاسخگوی آنچه که اتفاق بیافتد شما خواهید بود.

این استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کرد: امیدواریم تروریست‌هایی که با زبان ترور حرف می‌کنند را خداوند از بین ببرد و ما برای اطاعت از رسول خدا آنچه را که داریم، می‌دهیم و امیدواریم بتوانیم فرهنگ اسلامی ایرانی را نهادینه کنیم.

انتهای پیام/78016/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها