امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140495
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در همایش بین‌المللی غزه نماد مقاومت ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در همایش بین‌المللی غزه نماد مقاومت   که عصر امروز (یکشنبه) با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و شخصیت‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در تالار ایوان شمس برگزار شد، به حادثه تروریستی اخیر پاریس اشاره و اظهار کرد: تعدادی نشریه بی‌اخلاق، پیامبر اسلام را که اسوه اخلاق است را مورد اهانت قرار می‌دهند و عده‌ای جنایتکار به نام دفاع از ایشان مرتکب جنایت می‌شوند.

وی افزود: سپس عده‌ای به جای آنکه جنایتکاران و تشویق‌کنندگان آن را مجازات کنند، گروهی بار دیگر نسبت به پیامبر اکرم اهانت می‌کنند و همه این جنایت‌ها و اهانت‌ها نشان‌دهنده مظلومیت مقدس پیامبر یک و نیم میلیارد انسان است و ما این جنایت‌ها و اهانت‌ها را محکوم می‌کنیم.

مصطفوی تأکید کرد: این رفتارها در دنیایی که مدعی آزادی و آزادی‌اندیشی است گواه جاهلیت مدرن است و تمام آزاداندیشان همواره این رفتارها را محکوم می‌کنند چرا که باعث تنفر است.

وی با بیان اینکه این پنجمین بار است که جمعیت دفاع از ملت فلسطین اجلاس «غزه؛ نماد مقاومت» را برگزار می‌کند، افزود : شاید اولین پرسشی که برای همه حاضرین این همایش تداعی می‌شود، این است که چرا باید اجلاسی تحت عنوان «غزه نماد مقاومت» برگزار شود و اینکه جنگ 22 روزه سال  1388 غزه چه پیام‌ها و پیامدهایی داشت که آن را تبدیل به نماد مقاومت کرد؟ و نیز افزون بر آن چه علتی ما را به گرامی داشت آن رویداد مهم وادار می سازد؟

وی ادامه داد :  پاسخ بسیار ساده است چرا که غزه در سال 1346 ظرف کمتر از نیم ساعت به اشغال ارتش رژیم صهیونیستی درآمد، در سال 1388  22 روز مقامت کرد و با ایستادگی مانع از اشغال این منطقه شد و این یک تحول بزرگی است که معادله رویارویی با دشمن صهیونیستی را بر هم زد و آغازگر شرایط جدیدی بود.

رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اینکه  در آن حمله، اسرائیل برتری نظامی کامل داشت و همه امکانات هوایی، دریایی، زمینی و تکنولوژی نظامی خود را به کار گرفت، اما در برابر اراده مردم غزه شکست خورد، تصریح کرد:  سئوال اصلی این است که چرا مردم غزه در این دوره به جامعه‌ای مقاوم تبدیل شد؛ در سال 1346 کشورهای عربی در جنگ چند روزه و برق آسا شکست خوردند و مناطقی مانند کرانه باختری، نوار غزه، بلندی های جولان و شبه جزیره سینا را از دست دادند. جامعه فلسطینی در آن هنگام تحت سرپرستی این دولت های عربی ناسیونالیست دچار شکست شد ولی در سال 1388 تحولات بسیاری در منطقه اتفاق افتاد که این شرایط را به کلی تغییر داد.

وی پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) را  موجب  اولویت قرار گرفتن آزاد سازی فلسطین در  جامعه ایران و امت اسلامی و هر مسلمان آزاده جهان دانست و تاکید کرد: فرهنگ پویای انقلاب اسلامی ایران تحولی در سرتاسر منطقه از جمله فلسطین پدید آورد و انتفاضه و قیام جامعه فلسطینی در سال 1366 آغاز شد و علیرغم توطئه سازش اسلو با برخی گروه های ورشکسته سیاسی فلسطینی، مقاومت در فلسطین خاموش نگردید و این جامعه پس از دوره کوتاه ، در سال  1379 انتفاضه را از سر گرفت.

دختر امام خمینی (ره) با بیان اینکه این قیام ها سرانجام به مقاومتی فراگیر ارتقا یافت که در برابر همه توان دشمن و حمله نظامی آن نیز ایستادگی کرد، افزود : در این حماسه جریان های مقاوم بویژه جنبش حماس و جهاد اسلامی موفق شدند 22 روز در مقابل ماشین جنگی دشمن ایستادگی کنند و از آن زمان تا کنون دو بار دیگر در سال های 1391 و 1393 مقاومت در برابر حمله گسترده دشمن ، حماسه آفریدند و مانع از اشغال غزه شدند .

رئیس و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه گفت :  در چند ماه گذشته نیز مقاومت در غزه 51 روز در مقابل حملات هوایی، دریایی و زمینی دشمن و حمایت همه جانبه غرب از آن ایستادگی کرد و یک بار دیگر غزه را حفظ کرد.

 وی با اشاره به اینکه ایستادگی مقاومت تا کنون نشان داده است که راهکار مناسبی است برای آزادسازی سرزمین و حفظ آن به شمار می آید ، تصریح کرد :  در سال 1384 دشمن صهیونیستی تحت فشار عملیات گسترده مقاومت ناگزیر به عقب نشینی از غزه شد و دشمن در 3 جنگ پیاپی فراگیر در 6 سال گذشته نیز نتوانست این سرزمین را دوباره اشغال کند و  این واقعیت نه تنها صحنه متفاوتی را در غزه خلق میکند بلکه الگویی را پیش پای دیگر بخشهای جامعه  فلسطینی در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی 1948 قرار میدهد و تنها راه آزادی از ظلم و اشغال صهیونیستها ، به آنها نمایان می سازد.

دختر امام خمینی (ره) در ادامه به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم تسلیح کرانه باختری اشاره کرد و گفت :  در خواست مقام معظم رهبری از مردم کرانه باختری برای پیوستن به فرآیند مقاومت که بسیاری از رهبران جهادی فلسطین از آن راهکار حمایت میکنند نشان میدهد که تعمیم این الگو از غزه به کرانه باختری به یک خواست عمومی تبدیل شده است و آن را تنها راه برای ایجاد تحول جدی در کل معادله فلسطین می شمارند.

مصطفوی در پایان گرامی داشت غزه را سپاس و تقدیر از ایثارگری‌ها و مجاهدت‌ها  و همچنین  تامل و انتخاب راهکار مناسب برای  مقابله با دشمن  دانست و تاکید کرد: شکی نیست که عملیات اخیر مجاهدان فلسطینی بر ضد دشمن صهیونیستی در کرانه باختری به ویژه در شهر بیت‌المقدس با امکانات دم دستی مانند ماشین و سلاح سرد  نشان از گسترش باور مقاومت در میان مردم کرانه باختری است که خود در اآنده ، معادله دیگری را رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها