امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140516
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام ارشد پارلمان انگلیس گفت سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور از ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام ارشد پارلمان انگلیس گفت سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور از تروریست‌ ها عقب مانده‌اند.
«سر مالکوم ریفکایند» ریاست سازمان اطلاعات پارلمانی و کمیته امنیتی انگلیس، از نمایندگان محافظه کار این کشور و  وزیر اسبق امور خارجه اسکاتلند،‌ وزیر اسبق دفاع و وزیر اسبق امور خارجه انگلیس است.
مالکوم ریفکایند امروز (یک‌شنبة) در گفت‌وگو با روزنامه تلگراف گفت سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام آی 5) و سرویس اطلاعات مخفی انگلیس (ام آی 6) با وجود عملیات‌های فوق سری باز هم از تروریست‌ها عقب ماندند.
ریفکایند، ریاست شورای امنیتی و اطلاعات پارلمان انگلیس در قالب یک گروه 9 نفری از نمایندگان است که مثل چشم و گوش پارلمان انگلیس برای بررسی فعالیت‌های سرّی آنان برای ام آی 5 (MI5)، ‌ام آی 6 (MI6)  و سازمان اطلاعات مخفی انگلیس (GCHQ) هستند.
وی طی این گفت‌وگو به روزنامه تلگراف گفت وقتی اتفاقی ناگهانی رخ می‌دهد یا امکان وقوع حادثه‌ای ناگهانی محتمل است، از طریق پیغام یا تلفن به من اطلاع داده می‌شود اما این شورا به جزییات اطلاعات طبقه بندی شده‌ی اقدامات ام آی 5، ‌ام آی 6 و سازمان اطلاعات مخفی انگلیس نیاز دارد.
ریفکایند می‌گوید هیچ دلیل و سندی نمی‌بیند که انگلیس از تهدید حملاتی نظیر آن‌چه در پاریس به وقوع پیوست در امان است.
وی ادامه داد «هیچ کس نمی‌تواند چنین احتمالاتی را در انگلیس نادیده بگیرد،‌ همان‌طور که دفتر شارلی ابدو تحت محافظت نیروهای پلیس بود، احتمال وقوع چنین تهدیدی علیه هر هدف دیگری در لندن، رم، ‌برلین یا مادرید وجود دارد».
این عضو محافظه‌کار پارلمان بریتانیا با اشاره به جهان شمول شدن مشکل داعش، راه‌های ارتباطی اعضای داعش را وسایل ارتباطی اینترنتی عنوان کرد و گفت همان‌طور که رهبران احزاب سیاسی به دنبال روش صحیح برای مقابله با تهدید تروریسم هستند، تهدید صدها تروریست انگلیسی و بازگشت آن‌ها به این کشور هم بدین معناست که این نیروهای امنیتی اجازه‌ی ردیابی ارتباطات خصوصی اینترنتی افراد و دستیابی به تماس‌های تلفنی را دارند.
تلگراف در ادامه نوشت، شورای مک کلوم ریفکایند سال گذشته دریافت، فیس بوک و شبکه‌های اجتماعی آنلاین اطلاعاتی از برنامه‌های کاربران برای حملات خیابانی به سربازان انگلیسی و یا هک سایت‌ها داشتند و در صورتی که این اطلاعات از سوی فیس بوک به مقامات مربوطه ارائه می‌شد جلوی این برنامه‌ها گرفته شده بود.
در ادامه تلگراف اشاره کرد، ریفکایند بر لزوم قانونی شدن جاسوسی از ارتباطات کلیه کاربران تلفنی و اینترنتی تاکید کرد.
وی ادامه داد هیچ یک از سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی اعم از ام آی 5 ، ام آی 6 و سازمان اطلاعات مخفی انگلیس قادر نخواهند بود حجم عظیمی از اطلاعات را ذخیره کنند و افزود: «آن‌چه ما فکر می‌کنیم این سازمان‌ها باید در اختیار داشته باشند تضمینی از جانب وزارت کشور یا اجازه‌های لازم از این وزارت خانه در ازای دسترسی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی به اطلاعات افراد است».
بعد از حملات پاریس در طول هفته‌های اخیر و بالا رفتن سطح هشدار امنیتی در انگلیس به بالاترین سطح در طول سال‌های اخیر، مقامات انگلیس به بهانه مبارزه با تروریسم فعالیت‌های کلیه کاربران اینترنتی را تحت نظر داشته و برخی شبکه‌های اجتماعی را از دسترس خارج خواهند کرد.
هم‌چنین کامرون در سفر اخیر خود به آمریکا با مقامات این کشور توافق نامه تشکیل سلول سایبری بین سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام آی 5)‌ و سازمان امنیت ملی آمریکا (اف بی آی) برای تحت نظر داشتن کلیه فعالیت‌های کاربران آنلاین در دو سوی اقیانوس اطلس امضا کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار