امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140531
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت به نقل از دفتر نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله رضا رمضانی در نماز جمعه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت به نقل از دفتر نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله رضا رمضانی در نماز جمعه هامبورگ با محکوم کردن انتشار کاریکاتور اهانت‌آمیز نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر (ص) اظهار کرد: انتشار این کاریکاتور اهانت‌آمیز در تیراژ میلیونی توسط نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» جسارتی بزرگ به ساحت مقدس پاک­‌ترین انسان­‌ها یعنی پیامبر اسلام (ص) است که موجب آزار و اذیت روحی و عاطفی یک میلیارد و 500 میلیون مسلمان شده و قلب این همه انسان را جریحه‌دار کرده و امنیت جامعه را با مخاطره مواجه ساخته است. بنابراین این عمل برخلاف اخلاق و بر خلاف حقوق انسان و نیز برخلاف عقلانیت بوده و محکوم است.
وی افزود: باید از صحنه گردان‌های این جریان بپرسیم چرا باید یک انسان الهی و پاک که الگوی عده­ زیادی از بشریت بوده و مورد احترام آنهاست، مورد اهانت قرار گیرد، آیا توهین به چنین انسانی یک امر ضد اخلاقی و برخلاف ارزش‌­های انسانی متعارف نیست؟
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اهانت به بزرگان ادیان مصداق آزار و اذیت پیروان ادیان و تجاوز به حقوق آنها است و حتی اکنون از نظر قانونی در برخی از کشورها «اهانت به مقدسات» جرم است، اگر چه نسبت به اجرای این قانون بی‌مهری شده و ما از حقوق‌دانان می­‌خواهیم نسبت به این قضیه بحث حقوقی مطرح کنند زیرا بسیار روشن است که آزادی بیان و آزادی ادیان از حقوق ابتدایی بشر است و هر دو باید مورد احترام قرار گیرند.
وی گفت: حریم انسان­‌ها و احساسات و عواطف مردم نیز باید حفظ شود و نباید به بهانه­ آزادی بیان قلوب آنها جریحه‌دار شود بنابراین به حکم عقل باید حق آزادی بیان درباره باورهای دینی مردم محدودیت‌هایی داشته باشد تا به بهانه­ آن به پیروان بزرگ‌ترین ادیان ابراهیمی توهین نشود این در حالی است که آزادی مطلق حتی در مکتب لیبرالیسم نیز وجود ندارد و آزادی فردی نیز تا زمانی مجاز دانسته می‌شود که به دیگری آسیبی وارد نشود و هر گاه آزادی فردی موجب شود دیگری مورد آزار قرار گیرد ممنوع می­‌شود و جرم است و بر اساس تعریفی که در غرب از آزادی شده کسی مجاز به اهانت مقدسات پیروان ادیان نیست.
رمضانی جامعه­ امروز بشر را پیش از هر زمان دیگر نیازمند آرامش و امنیت دانست و یادآور شد: نباید با هتک حرمت مقدسات و تحریک احساسات مذهبی و دینی، امنیت جامعه به مخاطره بیفتد زیرا این امر به سود جامعه و انسان­‌ها نیست.
وی افزود: اگر به دنبال تحقق اخلاق و امنیت جهانی و زندگی مسالمت‌آمیز هستیم راهش نه تندروی و افراط است و نه توهین و اهانت، امنیت و آرامش با تحریک احساسات مذهبی و جریحه‌دار کردن قلوب یک میلیارد و 500 میلیون نفر انسان به دست نمی­‌آید و با تهدید و توهین، هرگز امنیت و آسایش نخواهد بود و عقلای بشر چنین چیزی را تجویز نمی­‌کنند.
نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری، گفت: رهبران ادیان و از جمله جناب پاپ به درستی غیر عقلانی بودن توهین به ادیان را اعلام کرد و رئیس جمهور و صدر اعظم آلمان نیز در راهپیمایی برلین همبستگی خود با جامعه­ مسلمانان را نشان دادند.
وی در پایان از مسلمانان خواست هوشمندانه این صحنه را مدیریت کنند و از طریق قانونی اعتراض‌های خود را به گوش همگان برسانند و در چارچوب قانون تلاش کنند این امور ضد اخلاق و مخالف با حقوق و عقلانیت و امنیت را محکوم کنند.
انتهای پیام/2300/و/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها