امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140541
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با ...

میکائیل دیانی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به سخنان رئیس جمهور پیرامون مسأله کاهش قیمت‌های جهانی نفت، گفت: اینکه روحانی به این جمع‌بندی رسیده‌ است که عربستان و دولت سعودی قابل اعتماد نیستند و کاهش قیمت‌ نفت تا اندازه‌ای با انگیزه‌های سیاسی صورت گرفته و  توطئه‌ای علیه منافع ما است، جای خوشحالی دارد. البته دولت باید زودتر از این به این نتیجه می‌رسید.

وی افزود: خوش بینی دولت به آمریکایی‌ها و برخوردی که ما در مذاکرات داشتیم تا حدی باعث شد توطئه نفتی اخیر رخ دهد و به نوعی دست آمریکا و هم‌دستانش برای توطئه علیه ما مقداری باز شد.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کاهش قیمت نفت را توطئه‌ آمریکا و عربستان دانست و تصریح کرد: حال با توجه به این موضوع اگر قرار است بواسطه مذاکرات ماهانه 700 میلیون دلار از دارایی‌های بلوکه شده‌مان را دریافت کنیم از آن طرف با توجه به کاهش قیمت نفت هزار میلیارد و حتی بیشتر از ما گرفته می‌شود.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: پایین آمدن قیمت نفت مسلما به زیان کشورهای منطقه و به خصوص عربستان تمام می‌شود و جمهوری اسلامی ایران از این موضوع آسیب چندانی نخواهد دید.

وی گفت: اینکه صادرات نفت ما از سه و نیم میلیون بشکه به هفتصد هزار بشکه کاهش پیدا کرد و مشکلات چندانی گریبان‌گیر ما نشد می‌توانیم حتی با عدم فروش نفت و سرمایه‌گزاری روی صادرات غیر نفتی بهره خودمان را ببریم. اما عربستان که تمام درآمدهایش برپایه فروش نفت است، را با مشکلات جدی روبرو می‌کند.

دیانی تاکید کرد: با توجه به اتفاقات اخیر در عربستان، کاهش قیمت نفت می‌تواند جنگ قدرتی را در عربستان به راه بیاندازد و وسیله‌ای برای ضربه به دولت سعودی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها