امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140562
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، طی مراسمی با حضور غلامحسین اسماعیلی رئیس کل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، طی مراسمی با حضور غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران، ساختمان ملارد، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در این مراسم که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان منطقه برگزار شد، غلامحسین اسماعیلی اظهار داشت: ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملارد در واقع متعلق به مردم است چرا که جامعه نیاز مبرم به امنیت، عدالت و آسایش دارد و خدمت‌گزاران نظام در عرصه‌های مختلف به ویژه دستگاه قضایی موظف به تأمین این نیازهای همگانی هستند و باید سعی کنیم که بیشترین سرمایه‌گذاری را در این راستا داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: بی‌شک از صدر اسلام تاکنون، بنای مساجد از شأن و منزلت خاصی برخوردار بوده است و از جمله اموری که در این مکان مقدس صورت می‌گرفت امر خطیر دادرسی و قضاوت بوده و در نتیجه در بنای مساجد این امر مهم حتماً مورد لحاظ قرار می‌گرفته است، اما امروزه بنا به دلایل مختلفی به امر قضا در ساختمان‌های جداگانه‌ای رسیدگی می‌شود و این مکان‌ها قطعاً از همان شأن و منزلت برخوردار هستند.

رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: بر همین اساس می‌توان نتیجه گرفت مسئولینی که در این منطقه در جهت احداث ساختمان دادسرا زحمت کشیده‌اند در حقیقت مانند آن است که در بنای مسجد مشارکت داشته‌اند.

اسماعیلی در ادامه بر موضوع خطیر قضا تأکید کرد و گفت: منصب قضا در معارف دینی ما از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و به همین جهت عنایات ویژه حق تعالی را نیز به همراه دارد، به شرطی که شخص قاضی اراده‌ای جز خداوند متعال نداشته باشد.

وی تصریح کرد: در روایتی از معصوم(ع) آمده که علاوه بر دو ملک عتید و رقیب که انسان را همراهی می‌‌کند، فرد قاضی دارای دو ملکه دیگری است که وی را در جهت تشخیص حق مدد می‌رسانند و مادامی که اراده قضای خدا باشد در مسیر انشاء رأی و دادرسی و اجرای حکم دو ملک مذکور او را یاری می‌دهند و اگر چنین اراده‌ای در میان نباشد این دو ملک از قاضی بیزاری جسته و او را به حال خود رها می‌‌کنند.

اسماعیلی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که احداث این ساختمان به اجرای عدالت و ایجاد امنیت در جامعه کمک کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار