امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140565
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
جلال شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با وضعیت فیلم رادیولوژی و گاز هلیوم مورد نیاز مراکز تصویربرداری با توجه به افزایش ...

جلال شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با وضعیت فیلم رادیولوژی و گاز هلیوم مورد نیاز مراکز تصویربرداری با توجه به افزایش مراجعه بیماران همزمان با طرح تحول نظام سلامت گفت: اکنون مواد کم نداریم اما گران به دست ما می‌رسد به طوری که گاز هلیوم به نسبت چندسال پیش که قیمتش 10 برابر شده بود اکنون نیز به همان میزان گران شده و به دست ما می‌رسد.

کاهش پرداختی مردم،بدهی بیمه‌ها را به ما بیشتر کرد

وی ادامه داد: دلیل گرانی، وارداتی بودن هلیوم است که با توجه به وضعیت ارز اینچنین به دست ما می‌رسد، انتظار نداریم قیمتش کمتر شود اما هزینه‌ها بالاست و کاهش پرداختی مردم که کاهش یافته طرحی است که به مردم کمک می‌کند اما نسیه و بدهی بیمه‌ها را به مراکز رادیولوژی افزایش داده است.

شکوهی ادامه داد: متأسفانه نقدینگی مراکز رادیولوژی با کاهش پرداختی از جیب مردم کم شده است البته ترتیبی داده شده تا پرداخت بیمه‌ها با تأخیر 8 یا 9 ماهه انجام نشود، پرداختها به روز نشده اما بسیار بهتر از گذشته شده است به طوری که اکنون بدهی خود را بیمه ها با فاصله دو تا سه ماه می‌پردازند.

گران شدن فیلم، موسسات را به فکر چاپ کاغذی انداخته است

رئیس انجمن رادیولوژی ایران تصریح کرد: فیلم رادیولوژی نیز فراوان است اما گران شده چرا که تمام شرکت‌ها برای واردات آن اقدام کرده‌اند و ممکن است با وجود نرخ تعرفه‌ای که تعیین شده و گران شدن آن جوابگو نباشد و به دلیل مقرون به صرفه نبودن آن،بسیاری از موسسات به فکر استفاده از چاپ کاغذی فیلم باشند.

وی افزود: البته چاپ کاغذی دقت فیلم سونوگرافی را ندارد و باید به همراه آن حتماً CD داده شود.

افزایش تعطیلی و واگذاری مطب‌ها

شکوهی افزایش مراجعه مردم را بر مراکز جامع تصویر برداری کم اثر دانست و گفت: این تاثیر بیشتر بر روی مطب‌هایی که وابسته به انجام سونوگرافی و رادیولوژی هستند بوده به طوری که بسیاری از این مطب‌ها یا به دنبال دیجیتال کردن سیستم خود رفته یا خواسته‌اند مطب را فروخته یا واگذار کنند در نتیجه خرید و فروش و تعطیلی مطب‌ها بیشتر شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها