امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140569
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه افتتاحیه هفتمین مجلس دانش‌

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه افتتاحیه هفتمین مجلس دانش‌ آموزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد مجلس هفتم دانش‌آموزی بودیم و تعدادی از دانش‌آموزان نطق‌هایی را ایراد کردند و برای بنده بسیار جالب بود؛ به دلیل اینکه احساس کردم دانش‌آموزان علی‌رغم اینکه سن زیادی ندارند و تجربه‌های حوزه‌های کارشناسی را نداشته‌اند، الحمدلله خیلی خوب و پخته اظهارنظر کردند.

فانی افزود: همه نطق‌های مجلس هفتم جمع‌آوری خواهد شد و متناسب با محتوا و محورها، کمیته‌های کاری در آموزش و پرورش تشکیل می‌شود و آن را بررسی می‌کنند و از طریق مبادی مربوطه مانند شورای عالی آموزش و پرورش و شورای معاونان، خواسته‌های دانش‌آموزان پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در دوره‌های قبلی، اسناد خوبی در مجلس دانش‌آموزی به تصویب رسیده است از جمله سند عدالت آموزشی و آموزش‌های شهروندی که بخش‌هایی از آن در دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته است و بخش‌هایی از آن بعداً به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: امروز خوشحال هستیم دانش‌آموزان در مجلس هفتم دانش‌آموزی خوش درخشیدند و امیدواری ما نسبت به نسل فعلی بیشتر شده است و امیدواریم آموزش و پرورش بتواند پاسخگوی نیازهای واقعی دانش‌آموزان باشد و در آینده شاهد ارتقای کیفیت آموزشی و تربیتی با محور قرار گرفتن سند تحول نظام آموزشی در برنامه ششم باشیم.

وی در خصوص در جذب نیرو در آموزش و پرورش افزود: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ماست و دو نوع پذیرش در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد؛ یک نوع همان روش که دانشجو از مقطع دیپلم گرفته می‌شود و 4 ساله آموزش می‌بینند و معلم شده و مشغول به کار می‌شوند و این روش همچنان ادامه دارد کما اینکه در سه سال اخیر نیز انجام شده است.

فانی در خصوص روش دوم گفت: روش دیگر در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی شده است که آموزش و پرورش در کنار روش تربیت 4 ساله می‌تواند از فارغ‌التحصیلان لیسانس سایر موسسات عالی و از طریق آزمون پذیرش کند و یک دوره‌های یک ساله را در حوزه حرفه‌ای معلمی به آنها آموزش دهد و آنها را به کار گیرد.

به گزارش فارس، وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در حال مطالعه دستورالعمل آن هستیم و باید مجوز لازم را از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دریافت کنیم و صحبت‌های مقدماتی نیز داشته‌ایم و امیدواریم این موضوع نهایی شده و اعلام قطعی کنیم.

فانی در خصوص آلودگی هوا و تعطیلی مدارس خاطرنشان کرد: یک کمیته‌ای با مسئولیت استانداری هر استان تشکیل می‌شود و آموزش و پرورش نیز عضو آن کمیته است و آموزش و پرورش تابع این کمیته‌ای است که در هر استان قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها