امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140575
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش امروز در افتتاحیه هفتمین ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش امروز در افتتاحیه هفتمین مجلس دانش& zwnj;آموزی که در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد در سخنانی با اشاره به حضور 150 نماینده دانش‌آموزی که حاصل آرای صادقانه دانش‌آموزان از 32 استان کشور هستند، اظهار داشت: دانش‌‌آموزانی که امروز محور و ارکان مهم مدرسه و آموزش و پرورش هستند، نظر و رأی خود را در شوراهای دانش‌آموزی، مجامع دانش‌آموزی، تشکل‌های متنوع دانش‌آموزی و سرانجام عالی‌ترین سطح یعنی مجلس دانش‌آموزی به کرسی نشانده‌اند و مطالبات خود را در صحنه مشارکت و تصمیم‌سازی دنبال می‌کنند.

وی یادآور شد: جدی‌ گرفتن مطالبات آنها ثمرات ارزشمندی به دنبال دارد و تمرین مشارکت و بیداری، پذیرش مسئولیت، نقادی و نقدپذیری، پرسشگری و خلاقیت، شناخت مسئله و طرح راهکار و ممارست در کار دشوار مدیریت از جمله تجربیاتی است که می‌توان دستاورد این مجلس ساده و صمیمی دانست.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تأسیس مجلس دانش‌آموزی در 12 مهر ماه سال 80 اضافه کرد: فعال شدن شوراهای دانش‌آموزی در مدارس، مناطق، شهرستان‌ها و استان‌ها و برگزاری اولین نشست در این مکان و مطالعه ارزشمند مصوبات طرح‌ها و کارگروه‌های استانی هرکدام گره‌گشای کارهای پژوهشی و مدیریتی بوده است.

به گزارش فارس، کفاش افزود: سند شهرک‌های علمی و سند اعتیاد و راه‌های مبارزه با آن، سند عوامل بحران کنکور، بحران هویت، سند توسعه عدالت آموزشی، مهندسی فرهنگی، سند مقابله با جنگ نرم و بررسی راهکارهای تحول‌آفرینی در آموزش و پرورش و بالاخره در مجلس ششم سند دانش‌آموز تراز جمهوری اسلامی که تهیه و مصوب گردید از نتایج مجلس دانش‌آموزی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: روشن است امروز روز مبارک دیگری است و سرآغاز مجلس هفتم دانش‌آموزی بوده و احیای زنگ انشاء که باید سرشار از خلاقیت باشد، زنگ کتابخانه‌ای که مایه نشاط علمی است، توجه به حقوق شهروندی، رعایت حقوق و قانون و تأکید به اعتدال و میانه‌روی در پرسش مهر 14 و توجه به مدیریت مسئله زیست محیطی یعنی مدیریت بهینه مصرف آب مورد تأکید رئیس‌جمهور بوده است.

کفاش اضافه کرد: دانش‌‌آموزان و به ویژه 150 نماینده مجلس هفتم و مدیران اگر چه در این خصوص کارهای درخور توجهی انجام دادند اما هنوز فرصت لازم برای کار وسیع‌تر وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها