امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140582
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ صبح امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ صبح امروز با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفاهم‌نامه همکاری به مشترک بین این دو نهاد در راستای آغاز عملیات احداث 20هزار واحد مسکونی ویژه معلولان و مددجویان تحت پوشش در قالب طرح بهزسازی و نوسازی مسکن روستایی به امضاء رسید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به همکاری‌های مشترک بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت:‌ به واسطه همکاری‌های صورت گرفته اقدامات شایسته‌ای در حوزه تأمین مسکن نیازمندان و مددجویان روستایی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: مسکن یکی از اولویت‌ سه گانه سازمان بهزیستی محسوب می‌شود و در واقع نوسازی و بهسازی مسکن یکی از شاخصه‌های اصلی توانمندسازی در کنار حمایت‌های بیمه‌ای و اجتماعی و اشتغال محسوب می‌شود.

هاشمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی بهزیستی از سنوات اخیر در بخش مسکن گفت: علی‌رغم اینکه سازمان بهزیستی یک نهاد تخصصی در بخش مسکن محسوب نمی‌شود اما اقدامات خوبی را در این بخش انجام داده است و بیش از 68هزار واحد مسکونی در دو سال اخیر تحویل مددجویان تحت پوشش سازمان شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به تعهدات سازمان بهزیستی در تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی، گفت: شناسایی معلولان و مددجویان تحت پوشش روستایی فاقد مسکن-تهیه اطلاعات خام معلولان و مددجویان تحت پوشش متقضای و ارسال اسامی افراد مذکور، حداکثر30 روز پس از امضای تفاهم‌نامه مشترک و همچنین تأمین سهم آورده تا سقف 60میلیون ریال برای هر یک از معلولین و مددجویان تحت پوشش بخشی از تعهدات سازمان محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با اشاره به ساخت و نوسازی 20هزار واحد مسکونی تا سه سال آینده گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا کمتر از سه سال آینده به تهدات خود با همکاری مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عمل کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز 14هزار و 300 واحد مسکونی طی همکاری‌های مشترک چند ساله بین بنیادمسکن و بهزیستی به مددجویان تحویل شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: با تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به زودی تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی و خیرین مسکن‌ساز جهت ساخت واحدهای مسکونی ویژه مددجویان صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها