امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140589
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید بابایی، معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر از امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان جوانان هلال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید بابایی، معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر از امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان جوانان هلال احمر و معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پروش خبر داد و گفت: با امضای این تفاهم نامه برای نخستین بار 500 کانون غنچه های هلال احمر در مراکز پیش دبستانی راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه به امضای وحید قبادی دانا رئیس سازمان جوانان هلال احمر و محمد دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش رسیده است، افزود: فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای نقش آفرینی مراکز پیش دبستانی به عنوان کانون کسب تجربیات تربیتی محلی و بستر سازی مناسب ترویج و نهادینه سازی فضایل اخلاقی فرهنگ نوع دوستی و انسجام اجتماعی از اهداف این تفاهم نامه است.

بابایی گفت: توانمندی نوآموزان و نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی در مواجهه با نیازهای فوری و عمومی جامعه از قبیل امدادرسانی، حرکت‌های خیرخواهانه مردمی و خدمت بشردوستانه و آشنایی نوآموزان و نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر از اهداف دیگر این تفاهم نامه است.

وی افزود: این توافق نامه سه سال اعتبار دارد که به موجب آن در سال اول اجرا، حداقل 500 کانون غنچه‌ها در مراکز پیش دبستانی راه‌اندازی و به آموزش‌های خودامدادی و بشردوستانه پرداخته می‌شود.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر در ادامه گفت: تجهیز مراکز پیش دبستانی به اقلام مورد نیاز برای آموزش، آموزش فعالیت‌های پایه امدادی، مهارت‌های شهروندی و مفاهیم بشردوستانه به نوآموزان عضو کانون غنچه‌های هلال متناسب با ویژگی‌های مخاطبین و برگزاری کارگاه‌های توانمند سازی نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی از دیگر فعالیت‌های سازمان جوانان هلال احمر مطابق این توافق نامه است.

پیش از این کانون غنچه‌های هلال تنها درون مهدهای کودک (تحت پوشش سازمان بهزیستی) فعالیت می‌کرد که بر اساس این تفاهمنامه برای نخستین بار این کانون ها در مراکز پیش دبستانی نیز راه اندازی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها