امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14059
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 151
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، محمد ششم، پادشاه مغرب دیروز شنبه پس از روز گذارندن تعطیلات خود در فرانسه به رباط بازگشت. این در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، محمد ششم، پادشاه مغرب دیروز شنبه پس از روز گذارندن تعطیلات خود در فرانسه به رباط بازگشت.

این در حالی است که ائتلاف دولت مغرب با تصمیم حزب الاستقلال متحد اول اسلام گراها در ائتلاف حاکم برای خروج از این ائتلاف این کشور را در آستانه بحران سیاسی قرار داده است.

حزب الاستقلال در یازدهم ماه مه گذشته اعلام کرد که می‌خواهد از ائتلاف حاکم جدا شود ولی این کار را به توصیه پادشاه تا زمان بازگشت وی از مرخصی خود به تعویق خواهد انداخت.

یکی از رهبران برجسته حزب استقلال مغرب از جمله احزاب حاضر در ائتلاف حاکم بر این کشور امروز دوشنبه تاکید کرد در صورتی که شروط حزب استقلال پاسخ داده شود، این حزب از تصمیم خود برای عقب نشینی از کابینه صرف نظر می‌کند.

این رهبر حزب استقلال تاکید کرد: تصمیم خروج از کابینه نهایی شده است اما در صورتی که به حزب استقلال نقش فعال‌تر و مهمتری در تصمیم گیری‌ها در داخل کابینه داده شود این حزب از تصمیم خود صرف نظر می‌کند.

حزب استقلال گفته است که عبدالاله بنکران، نخست وزیر مغرب خطرات وضعیت اقتصادی و اجتماعی کنونی در مغرب را درک نمی‌کند.

وی افزود: حزب استقلال همچنان منتظر حکم پادشاه مبنی بر قبول تصمیم خروج از کابینه است و از زمان صدور تصمیم پادشاه نیز بی خبر است.

در پی اعلام حزب استقلال برای خروج از ائتلاف حاکم سناریوها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام و یا جستجوی متحدان جدید و یا اصلاح کابینه کلید خورد.

اما هیچ کدام از این گزینه‌ها تا قبل از قبول این تصمیم حزب استقلال  از سوی محمد ششم پادشاه مغرب  عملی نخواهد شد.

تصمیم حزب استقلال برای خارج شدن از دولت مغرب که رهبری ائتلاف آن را حزب عدالت و توسعه اسلامی برعهده دارد منجر می‌شود که این حزب اکثریت را در پارلمان از دست بدهد و با این وجود دولت هر قانونی را که مایل به تصویب باشد متحد سابق آن می‌تواند با پیوستن به معارضان آن را تعلیق کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها