امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140591
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران پس از پایان نوبت عصر یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با ابراز تأسف از برخی از اظهارات تعدادی از ...

رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران پس از پایان نوبت عصر یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با ابراز تأسف از برخی از اظهارات تعدادی از اعضای شهر تهران در خصوص دستورات جلسه عصر شورا اظهار داشت: در جلسه بعدازظهر طبق موافقتی که صورت گرفته بود قرار بود موضوعاتی از جمله گزارش تفریغ بودجه 92 شهرداری و چند موضوع دیگر عنوان شود.
وی تصریح کرد: پس از آغاز جلسه در نوبت بعدازظهر نخستین دستور جلسه ارائه گزارش تفریغ بودجه 92 شهرداری تهران از سوی هیئت رئیسه شورا مطرح شد این در حالی بود که برخی از دوستان ایرادات شکلی به این دستور جلسه داشتند.
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: اولین نکته‌ای که عنوان شد این بود که برابر قانون 38 شوراها و شهرداری‌ها در زمان ارائه لایحه بودجه و تفریغ آن باید شخصاً شهردار در جلسه حاضر شود که در جلسه امروز با توجه به اینکه محمدباقر قالیباف شهردار تهران به همراه مهدی چمران رئیس شورای شهر در جلسه هیئت دولت حضور پیدا کرده بودند عنوان شد که در جلسات بعدی این موضوع بررسی شود.
تقی‌پور خاطرنشان کرد: در همین جلسه تعدادی دیگری از اعضای شورای شهر نظرشان بر این بود که با توجه به اینکه شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران در مأموریت کاری هستند می‌توان گزارش تفریغ بودجه 92 را مورد بررسی قرار داد.
سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد:‌با توجه به جمع‌بندی که در جلسه امروز صورت گرفت نهایتاً تصمیم براین شد که گزارش اشاره شده در جلسات بعدی شورای شهر مورد بررسی قرار گیرد.
وی با ابراز تأسف از برخی از اظهارات تعدادی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه فرصت کافی و وافی را برای مطالعه گزارش کامل تفریغ بودجه 92 نداشته‌اند، گفت: در حالی این اظهارات عنوان شده است که گزارش ارائه شده توسط کمیسیون برنامه و بودجه به سایر کمیسیون‌ها و اعضای شورای شهر ارسال شده بود.
تقی‌پور در ادامه با انتقاد مجدد از برخی سایت‌ها مبنی بر جوسازی و ایجاد حواشی در خصوص جلسه بعدازظهر شورای شهر گفت: برخی از اعضا اظهاراتی را در برخی از سایت‌ها عنوان کرده‌اند که به دلیل ابهامات زیاد و گزارش مالی به شهرداری گزارش تفریغ بودجه 92 قابل بررسی نبوده است.
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: روند جلسه امروز به گونه‌ای طی شد که حتی اجازه ندادند حسابرس گزارش را مطرح کند و این در حالی است که تعدادی از اعضای شورای شهر تهران نیز به دنبال حواشی و جوسازی در شورا هستند.
وی با تأکید بر اینکه به نظر می‌رسد عده‌ای از اعضا در شورا منافع‌شان در این است که به حاشیه‌ها بپردازند، گفت: قطعاً شورای شهر روال طبیعی خود را در جلسات دنبال خواهد کرد و این دوستان باید بدانند که اینگونه بحث‌ها به نفع مدیریت شهری نیست و امیدوارم از این پس شاهد این گونه حواشی برای شورا نباشیم.
تقی‌پور همچنین در خصوص دستور بعدی جلسه بعدازظهر امروز شورای شهر تهران گفت:‌ گزارش تلفیق بودجه سال 89 موضوع دیگری بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و این در حالی بود که باز هم اعضای شورای شهر تهران اظهارات جالبی را در خصوص این گزارش داشتند.
سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد:‌ دوستان در جلسه بعدازظهر اظهار داشتند که با توجه به حجم گزارش تلفیق بودجه سال 89 بهتر است این گزارش به کمیسیون تلفیق برگشته و پس از آماده شدن خلاصه گزارش مجدداً به صحن شورا برگردد!
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها