امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140599
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون وزیر خارجه چین و نماینده این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معاون وزیر خارجه چین و نماینده این کشور در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 می‌ گوید دور بعدی این گفت‌وگوها اوایل فوریه برگزار می‌شود، اما مکان این گفت‌وگوها هنوز مشخص نیست.

به گزارش دیلی‌استار، آقای وانگ‌گون پس از اتمام گفت‌وگوهای معاونان وزرای خارجه کشورهای ایران و گروه 1+5 در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد. وی این مذاکرات را «مفید» توصیف کرد.

سرگئی ریابکوف، نماینده روسیه در این مذاکرات هم گفت که مذاکرات مفید بوده است.

وی به خبرنگاران حاضر در محل گفت:‌«نشست مفیدی بود، مذاکراتی در خصوص جزئیات داشتیم، مذاکرات به زودی از سر گرفته می‌شود.»

نشست عمومی دوازدهمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای در سطح معاونان روز یکشنبه در شهر ژنو آغاز شده بود.

یک دیپلمات به خبرگزاری رویترز گفت که پیشرفت‌های محدودی در این گفت‌وگوها حاصل شده است.

در همین حال، نماینده چین در این گفت‌وگوها خبر داد دور بعدی مذاکرات اوایل فوریه برگزار می‌شود اما مکان آن هنوز مشخص نیست.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران روز چهارشنبه به همراه محمدجواد ظریف برای انجام رایزنی‌ها با هیأت مذاکره کننده آمریکایی و شرکت در دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای راهی شهر ژنو شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌وزیر کامرون روز جمعه در یک کنفرانس خبری مشترک نسبت به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران هشدار دادند. رهبران کشورهای انگلیس و آمریکا گفتند وضع تحریم‌های جدید ائتلاف جهانی علیه ایران را بر هم خواهد زد.

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از طرف دیگر می‌گویند قصد دارند با وضع تحریم‌های جدید دولت را به اتخاذ مواضع سخت‌تر در گفت‌گوهای هسته‌ای ترغیب کنند.

برخی کارشناسان تنش‌های بین دولت آمریکا و نمایندگان را بخشی از رویکرد تقسیم کار در واشنگتن برای افزایش قدرت چانه‌زنی این کشور در مذاکرات هسته‌ای می‌دانند.

در حال تکمیل...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها