امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۲:۴۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1406
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 454
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نوذر شفیعی نماینده مردم ممنسی در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، نوذر شفیعی نماینده مردم ممنسی در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: از درایت و تدبیر

مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1392 به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی تقدیر می‌کنم و آن را نشانه درک عمیقی از ایشان در زمینه مسائل و ارائه راه حل مؤثر برای حل مسائل می‌دانم و امیدوارم که در پرتو این رهنمود هر آنچه که دولت در سال گذشته کم گذاشت، امسال جبران کند.

وی افزود: بدون شک ارتقای ظرفیت تولید می‌تواند بزرگترین حماسه اقتصادی را در کشور و برگزاری انتخابات ریاست ‌جمهوری در پرتو حضور پرشور مردم، مهمترین حماسه سیاسی را به وجود خواهد آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تذکر به مسئولان کشور خاطرنشان کرد: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل همکاری در حل پاره‌ای از مشکلات شهرستان ممسنی و رستم تشکر می‌کنم و تقاضا دارم تا در روند ایجاد درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان با نظر مساعد تسریع کنند.

شفیعی تصریح کرد: از بانک ملی ایران به ویژه حیدری مدیرعامل این بانک که عاملیت پتروشیمی ممسنی را پذیرفت تقدیر می‌کنم و از آقای بهمنی رئیس بانک مرکزی انتظار دارم تا در روند بهره‌مندی این پتروشیمی از خط اعتباری چین تسریع کند.

وی ادامه داد: از وزارت نیرو به دلیل توجه نسبی در کمک به نصب تصفیه خانه فاضلاب شهرستان که حدود 15 سال بلاتکلیف مانده است تشکر می‌کنم اما رفع این مشکل و توجه جدی‌تر آن وزارتخانه به موضوع مذکور را دارم.

وی اضافه کرد: همچنین از وزارت نیرو به دلیل تسریع در روند اجرایی سد پارسیان تقدیر اما از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌ جمهوری به دلیل عدم همکاری جدی، گلایه‌مندم و از این وزارتخانه می‌خواهم تا نسبت به تخصیص و پمپاژ آب از رودخانه زهره برای بهره‌مند کردن 8 هزار هکتار اراضی ماهور میلانی اقدام لازم را به عمل آورد.

نماینده ممسنی ضمن گلایه‌مندی از وزارت راه و شهرسازی گفت: طی یک سال گذشته با وجود تأکیدات مکرر و نشست‌های متعدد چیزی جز چرب‌زبانی و وفای به عهد ندیدم و جاده‌های قائمشهر و بابا میدان که جزو طرح مهر ماندگار است، جاده ممسنی ـ میشان ـ گناوه و جاده ممسنی ـ مشایخ ـ خانه زنیان که همگی در انتظار کمک این وزارتخانه هستند، دچار یأس شده‌اند و حتی مسئولان این وزارتخانه از پذیرش دعوت نماینده این شهرستان برای بازدید از وضعیت جاده‌های مذکور نیز سر باز می‌زنند.

شفیعی گفت: از وزارت جهاد کشاورزی به دلیل همکاری‌های مؤثر برای حل مشکلات شهرستان تشکر و انتظار دارم در روند تخصیص و پرداخت اعتباری تحت فشار پرداخت خسارات ناشی از خشکسالی و حق بیمه کشاورزان استان تسریع کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: از وزارت نفت می‌خواهم تا نسبت به تأمین سوخت در بخش کشاورزی اقدام کند، به ویژه اینکه به تدریج به فصل برداشت نزدیک می‌شویم و نگذاریم که کشاورزان مانند سال گذشته با مشکلات مواجه شوند.

وی خاطرنشان کرد: از رفتار تبعیض‌آمیز شرکت بینس سازه در فازه‌های 9 و 10 پارس جنوبی نسبت به اخراج بی‌دلیل کارگران محروم ممسنی و رستم انتقاد شدید دارم و از وزیر نفت انتظار دارم تا رسیدگی فوری در این زمینه صورت گیرد.

شفیعی ادامه داد: همچنین از وزیر نفت می‌خواهم تا در روند گازرسانی به مناطق تعهد شده در دو شهرستان ممسنی و رستم تسریع کند.

نماینده ممسنی در پایان یادآور شد: از دولت عدالت محور می‌خواهم که از وزرای خود بخواهد بیشتر در میان مردم حضور یابند و به عدالت بیشتر نزدیک شوند، به ممسنی و رستم نیز سفر کنند تا ببینند عدالت تا چه حد محور کار آنها قرار دارد.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها