امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14061
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، ساختمان محل سکونت محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان که به موزه وسایل شخصی وی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، ساختمان محل سکونت محمد علی جناح بنیانگذار پاکستان که به موزه وسایل شخصی وی تبدیل شده بود با سه موشک هدف حمله قرار گرفت.

گفته می‌شود که این موشک‌ها از کوه‌های اطراف شهر «زیارت» واقع در شمال غرب پاکستان به سمت منزل و موزه جناح پرتاب شد که در پی آن ساختمان مذکور به طور کلی ‌آتش گرفت و یک نیروی پلیس نیز کشته شد.

به گزارش پلیس، پس از این حمله آتش تمامی این ساختمان و تجهیزات داخل آن را فرا گرفت و همه چیز خاکستر شد.

بلافاصله پس از حمله به مقر محمد علی جناح، نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی در محل حاضر شده و تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند.

زیارت محلی که محمد علی جناح ملقب به «قائد اعظم» آخرین روزهای زندگی خود را در آن سپری کرد از مناطق خوش آب و هوا و زیبای ایالت بلوچستان پاکستان است که رهبر پاکستان برای استراحت و آرامش این منطقه را برای سکونت انتخاب کرده بود.

اقامتگاه بنیانگذار پاکستان دارای کتابخانه‌ و موزه‌ای با ارزش بود که بخش زیادی از آن در این حادثه از بین رفت.

«ارتش آزاد بلوچستان» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

جدایی‌طلبان بلوچ از همان ابتدای تشکیل پاکستان این کشور را به رسمیت نشناخته‌اند، خواهان تشکیل کشوری مستقل با عنوان بلوچستان هستند.

این در حالی است که روز گذشته نیز افراد ناشناس با انجام 2 انفجار در شهر «کویته» مرکز ایالت بلوچستان پاکستان باعث مرگ دست‌کم 28 تن که اکثر آنان از دانشجویان دختر این منطقه بودند شدند که تاکنون گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در پی این اقدامات تروریستی، احزاب سیاسی، مقامات و نمایندگان مجلس پاکستان با محکوم کردن این حوادث از مردم خواستند با برپایی تظاهرات از اقدام جدایی‌طلبان برائت جویند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها