امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140610
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماینده فرانسه در مذاکرات هسته‌ای فضای گفت‌وگوهای روز یکشنبه بین معاونان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماینده فرانسه در مذاکرات هسته‌ای فضای گفت‌وگوهای روز یکشنبه بین معاونان وزیر خارجه ایران و گروه 1+5 را «خیلی خوب» توصیف کرد.

وی به رغم این افزود: «فکر نمی‌کنم پیشرفت زیادی کردیم.»

پیش از این خبرگزاری رویترز هم از قول یک دیپلمات گزارش داده بود «پیشرفت‌های محدودی» در گفت‌وگوهای روز یکشنبه حاصل شده است.

معاونان وزیر خارجه کشورهای چین و روسیه مذاکرات هسته‌ای روز یکشنبه بین معاونان وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 را مفید توصیف کردند.

نشست عمومی دوازدهمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای در سطح معاونان روز یکشنبه در شهر ژنو آغاز شده بود.

در همین حال، نماینده چین در این گفت‌وگوها خبر داد دور بعدی مذاکرات اوایل فوریه برگزار می‌شود اما مکان آن هنوز مشخص نیست.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران روز چهارشنبه به همراه محمدجواد ظریف برای انجام رایزنی‌ها با هیأت مذاکره کننده آمریکایی و شرکت در دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای راهی شهر ژنو شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌وزیر کامرون روز جمعه در یک کنفرانس خبری مشترک نسبت به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران هشدار دادند. رهبران کشورهای انگلیس و آمریکا گفتند وضع تحریم‌های جدید ائتلاف جهانی علیه ایران را بر هم خواهد زد.

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از طرف دیگر می‌گویند قصد دارند با وضع تحریم‌های جدید دولت را به اتخاذ مواضع سخت‌تر در گفت‌گوهای هسته‌ای ترغیب کنند.

برخی کارشناسان تنش‌های بین دولت آمریکا و نمایندگان را بخشی از رویکرد تقسیم کار در واشنگتن برای افزایش قدرت چانه‌زنی این کشور در مذاکرات هسته‌ای می‌دانند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار