امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140648
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر حمید عسگری در کنار مهدی شمس نیکنام، نسرین ناصحی، میلاد عمرانلو و رازمیک اوحانیان انتخاب گروه‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر حمید عسگری در کنار مهدی شمس نیکنام، نسرین ناصحی، میلاد عمرانلو و رازمیک اوحانیان انتخاب گروه‌ های آواز جمعی را برعهده داشته است.  

عسگری درباره گروه‌های شرکت‌کننده گفت:‌ هیئت انتخاب پس از بررسی کامل گروه‌های داوطلب شرکت در جشنواره،  8 گروه را برای اجرای صحنه‌ای انتخاب کرد.

او ادامه داد: به اعتقاد من در بخش آواز جمعی پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم. تعداد گروه‌های فعال در زمینه‌ موسیقی آواز جمعی نیز مطلوب برآورد می‌شود. خیلی خوشحالم که این تعداد گروه در جشنواره شرکت کرده‌اند و کیفیت آثارشان نیز قابل تقدیر بود.

وی درباره‌ معیارهای انتخاب بخش آواز جمعی جشنواره‌ سی‌ام عنوان کرد:‌ فرم ارزیابی هیئت انتخاب از مولفه‌ها و آیتم‌های متعددی تشکیل شده است و طی جلسه‌ای که اعضای هئیت داوران این بخش داشتند، تغییراتی در این فرم لحاظ کردیم تا به یک قالب مطلوب‌تری برسیم.

 عضو هیئت داوران بخش آواز جمعی همچنین گفت:‌ مولفه‌های داوری ما امسال بسیار دقیق‌تر شده است. برای انتخاب دقیق‌تر و علمی‌تر جلسات متعددی در هیات انتخاب داشتیم. در یک جلسه مقوله داوری را به بحث گذاشتیم و در جلسه‌ای دیگر معیارهایمان را بازبینی کرده و مورد بررسی قرار دادیم. پس از لحاظ کردن این تغییرات، موارد لحاظ شده را به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کردیم تا این تغییرات در اختیار گروه‌های شرکت‌کننده نیز قرار بگیرد.

دکتر حمید عسگری یادآور شد: کوک، هماهنگی یا آنسامبل، موزیکالیته، وزن و سرعت، تکنیک‌های آوازی، بیان، رپرتوار یا همان ترکیب قطعات اجرایی  و آداب صحنه مواردی است که در بخش آواز جمعی مورد ارزیابی هیئت انتخاب قرار گرفت.

این استاد دانشگاه درباره‌ حضور گروه‌های شهرستانی و سطح آثارشان اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان‌ها در زمینه‌ موسیقی آواز جمعی فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و در این باره می‌توانم شهر شیراز را مثال بزنم که گروه کر بسیار خوبی دارد و منتظریم اتفاق‌های خوبی از سوی شیرازی‌ها صورت گیرد.

وی افزود:‌ گرگان، مشهد و کرمان هم دارای گروه‌های کر فعالی هستند و امیدواریم شاهد رویدادهای خوبی از سوی آنها باشیم.

سی‌امین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها