امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140655
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 177
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع «فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز؛ راهبردها و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع «فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها& raquo; اعلام فراخوان داد، این همایش که به همت مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) در نیمه شعبان سال آتی برگزار می‌شود در چهار محور پذیرای آثار علاقه‌مندان خواهد بود.
در محور اول که پایه‌های نظری یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت را تشکیل می‌دهد، موضوعاتی نظیر فرهنگ و تمدن ‌زمینه‌ساز، تأملات روش‌شناختی در بررسی نقش تمدنی باورداشت آموزه مهدویت، گونه‌شناسی نظریه‌ها در تمدن‌سازی آموزه‌های اسلامی، جایگاه‌شناسی پیوند با انسان کامل در ساختار و اضلاع تمدن اسلامی، تحلیل عوامل فرامادی برآمدن تمدن‌ها و ... مطرح شده است.

محور دوم این فراخوان به نقش فرهنگی و تمدنی در قالب ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فرهنگی و تمدنی آموزه مهدویت، کارکردهای رویکرد فرهنگی و تمدنی به آموزه مهدویت، الزامات و ویژگی‌های رویکرد تمدنی به آموزه مهدویت،‌ نقش آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی، نقش آموزه مهدویت در پیدایی مظاهر تمدنی در گستره تاریخ و ... ترسیم شده است.

ظرفیت‌‌ها و قابلیت‌های امت اسلامی در تحقق نقش تمدنی آموزه مهدویت،  نقش انقلاب اسلامی ایران در تحقق‌ نقش فرهنگی و تمدنی آموزه مهدویت، بررسی تحلیلی نقش اندیشه مهدویت در تحولات و جنبش‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی جهان اسلام در دهه‌های اخیر با رویکرد تمدنی، بحران‌های بنیادین تمدن موجود غرب و نقش آن در بسترسازی برای طرح تمدن موعود،  آسیب‌های فرهنگی و تمدنی موجود جهان اسلام و نقش آموزه مهدویت در حل آن‌ها و ... با عنوان زمینه‌های تحقق «فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» در محور سوم لحاظ شده است.

در محور چهارم با عنوان راهبردها و راهکارها نیز مواردی نظیر راهبردها و راهکارهای فرهنگی تحقق تمدن زمینه‌ساز،  راهبردها و راهکارهای اجتماعی ـ سیاسی تحقق فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز، راهبردها و راهکارهای اقتصادی تحقق فرهنگ و تمدن زمینه‌ساز و راهبردها و راهکارهای فرهنگ و تمدن زمینه ساز در اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری پیش روی محققان قرار داده شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌های خود حداکثر تا اردیبهشت سال آتی به دبیرخانه همایش به نشانی قم، خیابان شهدا (صفائیه)، کوچه 25، پلاک 27 کدپستی 45651 ـ 37137 یا پست الکترونیک maqaleh@brightfuture.ir ارسال کنند، همچنین می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی http://mahdaviat-conference.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها