امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140656
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 200
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت­‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تجمع طلاب جامعة­المصطفی(ص)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت­‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تجمع طلاب جامعة­المصطفی(ص) العالمیه که در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت به پیامبر اعظم(ص) در مدرسه حجتیه قم برگزار شد، با اشاره به خطر فراروی جهان معاصر اظهار داشت: مدتی است که جهان با پدیده شوم و خطرناکی که بنیان ارزش­‌های انسانی را تهدید می­‌کند، روبه­‌روست، توهین به پیامبر مسلمانان، توهین به شخص نیست.

 

 

وی افزود: رسول اکرم(ص)، پاک‌ترین، مقدس‌­ترین مخلوق عالم است و جلوه پاک الهی در او جلوه­‌گر شده است و توهین به ایشان، توهین به خداوند، توهین به پاکی و توهین به عقل است.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه وجود مقدس نبی مکرم(ص)، نماد عدل در جهان آفرینش است، خاطرنشان کرد: رسالت رسول اکرم(ص)، رسالت به خیر، عدل و آزادی است، چرا که انبیاء الهی و در رأس آن‌ها خاتم‌­الانبیاء(ص)، بذل عدل و آزادی را در میان انسان­‌ها کاشتند.

وی ادامه داد: اگر پیروان راستین انبیاء الهی(ع) در جهان نبودند، اثری از واژه‌­های راستین انسانی که امروزه استفاده ابزاری غرب قرار گرفته است، وجود نداشت.

آیت­الله اراکی با اظهار اینکه تئوریسین­‌های غربی پاسخ دهند که اگر سخن شما حق و راستین است و بر عدالت اجتماعی پایند هستید، چرا با شخصیت­‌های آزاداندیش مخالفت می‌­کنید و آنها را به بند و زندان می­‌کشید، تأکید کرد: روژه‌گارودی فرانسوی نویسنده کتاب افسانه­‌های بنیادین سیاسی اسراییلی را چرا و به چه جرمی به بند کشیدید، چرا در مهد آزادی بیان، با سخنرانی­ و افشاگری‌های این شخصیت آزاداندیش مخالفت گشت.

 

 

وی افزود: اگر در کشور شما رفتار این اندیشمند رفتار مجرمانه­‌ای شمرده می‌شود و بسیاری از رسانه­‌های مکتوب و مصور را به دلیل مصادیق مجرمانه ساختگی به تعطیلی کشانده‌‌اید، پس چرا این اقدام ننگین نشریه فرانسوی را محکوم نمی­‌کنید.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان داشت: چرا هفت میلیون مسلمان فرانسوی باید همانند اشخاص بیگانه رفتار شود و از حقوق اولیه شهروندی محروم شوند و حتی یک نماینده مسلمان در پارلمان این کشور نداشته باشند.

وی با بیان اینکه سیاستمداران، فرانسه را به سوریه دیگر تبدیل نکنند، افزود: اگر سیاستمداران فرانسه حقوق هفت میلیون مسلمان این کشور را در نظر نگیرند و با عمل خود علیه موج اسلام­‌ستیزی در فرانسه موضع نگیرند، بدانند که کشور خود را به سوریه‌­ای دیگر تبدیل کرده‌­اند.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: چرا بانوان مسلمان این کشورها حق پوشش آزادانه خود را نمی‌دهند و از ورود آن‌ها به مدارس، مراکز و مؤسسات دولتی و غیردولتی و مجامع عمومی جلوگیری می­‌کنید، آیا این سلب واضح آزادی در بین شهروندان خود نیست.

وی با اشاره به اینکه هر هنجار رفتاری، آغازی با دروغ و افترا دارد، ادامه داد: آزادی مدعای شما مبتنی بر دروغ است. آیا دروغ، تهمت و افترا در شریعت شما آزاد است که در بیان مدعی آزادی و در عمل و واقع هنجارشکن و مخل آزادی هستید. آیا این دورویه رفتار کردن در رفتار نیست.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه حوزه علمیه قم توهین نشریه فرانسوی را مصداق رفتار مجرمانه و عوامل آن را مستحق مجازات می­‌پندارد، ابراز داشت: همانگونه که با ترور انسان­‌ها در فرانسه و در هر کشوری دیگر مخالفیم، با ترور شخصیت‌ها نیز مخالفیم، از دادگاه­‌های بین‌‌المللی درخواست می­‌کنیم که جنایتکاران در غزه، سوریه و عراق را به اشد مجازات خود برسانند، چرا که در شریعت محمد(ص)، جایی برای تروریست و فرهنگ آن نیست.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها