امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14067
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هرچند توسل پلیس ترکیه به زور به تخلیه پارک «گزی» در میدان «تقسیم» استانبول منجر شد اما ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هرچند توسل پلیس ترکیه به زور به تخلیه پارک «گزی» در میدان «تقسیم» استانبول منجر شد اما معترضان بامداد امروز یکشنبه بار دیگر به خیابان های این شهر آمدند تا فریاد اعتراض خود به سیاست‌های آنکارا را به گوش همه برسانند و بر تداوم اعتراض‌های چندهفته‌ای خود تاکید کنند.

پارک «گزی» تخلیه شد

«الجزیرة» نیز نوشت که پلیس ترکیه دو ساعت پس از سخنان تهدید‌آمیز جدید «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر این کشور، به پارک گزی در میدان تقسیم استانبول حمله کرد و تمام مردم معترض در آن را از این پارک بیرون کرد و تعداد زیادی از آنها را دستگیر کرد.

رسانه‌های خبری گزارش داده بودند که نیروهای ضد شورش و یگان‌های پشتیبانی در این پارک مستقر شده‌اند و اجازه حضور هیچ فردی را نمی‌دهند.

اردوغان: توطئه خارجی در پشت اعتراض‌های ترکیه است

نخست‌وزیر ترکیه مدعی شد که دولتش اسنادی دارد که بیانگر این حقیقت است که طرح‌های خارجی در پشت پرده اعتراض‌های مردمی ترکیه است.

درگیری‌ها در ترکیه از دو هفته پیش در اعتراض به قطع درختان پارک گزی استانبول  و ساخت‌و ساز جدید در این پارک آغاز شد که با خشونت پلیس روبرو شد و در نهایت به تظاهرات ضددولتی در سراسر ترکیه و دیگر کشورهای جهان تبدیل شد.

بازگشت مخالفان اردوغان به خیابان‌های استانبول

رویترز نوشت: هزاران نفر از معترضان ترکیه پس از تخلیه دیروز پارک گزی، بار دیگر بامداد امروز (یکشنبه) به خیابان‌های استانبول بازگشتند و با پلیس ضد شورش ترکیه درگیر شدند و پلیس به روال گذشته از گاز اشک‌آور و آب با فشار قوی استفاده کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها