امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140671
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» صبح روز یکشنبه با حضور روح اله حجازی کارگردان، محمود کلاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام» صبح روز یکشنبه با حضور روح اله حجازی کارگردان، محمود کلاری مدیر فیلمبرداری، ریما رامین فر و بهرنگ علوی بازیگران این فیلم برگزار شد.

در ابتدای این برنامه احسان کرمی با اشاره به یکی از دیالوگ های فیلم «مرگ ماهی» گفت: همیشه فکر می کردم ماهی ها وقت مردن هنگامی که لب می زنند یک چیزی می خواهند بگویند که من نمی شنوم.

حجازی کارگردان این فیلم بیان کرد: فیلمنامه را برای نخستین بار به تنهایی نوشتم و سرمایه گذاری بخش اعظم فیلم را بانک پاسارگاد بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: بسیار سخت بود که این فیلم را به تنهایی تهیه کنم وقتی فیلمنامه تمام شد از اینکه تمام کسانی را که دوستشان داشتم در این فیلم حضور داشتند حس خوبی داشتم.

کارگردان «مرگ ماهی» بیان کرد: در ابتدا احساس کردم کار سختی را پیش رو دارم چون با فیلمنامه سختی روبرو بودم و برای تدوین فیلم از هایده صفی یاری و دخترش کمک گرفتم.

وی با اشاره به اینکه این فیلم ادامه کارهای قبلی من است گفت: فکر می کنم متفاوت تر و جذاب ترین فیلمم را مخاطبان زمان اکران خواهند دید؛ حضور آقای کلاری و دیگر عوامل و همچنین بازیگران خوب به دیده شدن این فیلم کمک خواهد کرد.

حجازی ادامه داد: این فیلم لوکشین محور است و میثم میرزایی طراحی آنونس و پوستر را انجام داده است و در حال حاضر تیزری که می بینید تیزر موقت است و فعلا تیزر اصلی آماده نشده است.

این کارگردان در پاسخ به سوال احسان کرمی در خصوص اینکه فیلم های قبلی شما مخاطبان خاصی داشت فکر می کنید این فیلم هم همین حال و هوا را دارد و باید دنبال شکل روایت فیلم های گذشته تان باشیم یا خیر؟ افزود: همیشه فکر می کردم فیلم های قبلی ام بهتر است اما این فیلم با تغییراتی که در پی داشت یکی از متفاوت ترین فیلم هایم خواهد بود چرا که گروه خوبی با انگیزه آمده بودند تا کاری را به سرانجام برسانند.

وی در ادامه درباره کمک های آقای کلاری در این کار گفت: آنقدر کلاری در این فیلم تاثیرگذار بود که فکر می کنم نمی توانم بدون او کار کنم این فیلم درست است که مانند 2 فیلم قبلی من ارتباط خوبی با مخاطب برقرار می کند ولی در آن صحنه هایی مشاهده می شود که باعث جذب مخاطب خواهد شد.

حجازی تاکید کرد: فیلم جهت دکوپاژ فوق العاده فضای خوبی را ایجاد کرده و فصل مشترک آن با آثار قبلی ام آن است که درباره روایت انسان ها صحبت می کند؛ این فیلم از نظر تصاویر ویژگی های بصری و قصه ای دارد که باعث همزادپنداری با مخاطب می شود.

حجازی در ادامه درباره استقبال خود از جشنواره فلم فجر گفت: امید دارم اتفاق خوبی در جشنواره برای این فیلم بیفتد و همچنین در اکران عمومی هم اتفاق بهتری نسبت به آثار قبلی رخ دهد.

این کارگردان در رابطه با انتقادهایی که این روزها در برخی سایت ها نسبت به جشنواره فیلم فجر مطرح میشود گفت: من از دوستانی که به جشنواره انتقاد دارند می خواهم که انتقادات خود را نسبت به مدیران ابراز کنند و اصل جشنواره را زیر سوال نبرند.

وی افزود: جشنواره فیلم فجر بسیار اهمیت دارد زیرا مختص کشور خودمان است به نظر من جوایز جشنواره فجر از بزرگترین جوایز بین المللی نیز مهم تر است و فکر می کنم دوستانی مثل آقای فرهادی که جوایز مهم بین المللی را دریافت کرده اند نیز چنین عقیده ای داشته باشند.

حجازی ادامه داد: به نظر من ما باید برای جشنواره فجر احترام خاصی قائل شویم و حتی فکر می کنم دلیل واکنشی که برخی دوستان نشان دادند این است که آنها هم می خواستند در جشنواره حضور داشته باشند.

ما هرطور شده باید جشنواره را حفظ کنیم و سعی کنیم این فضای صمیمی از بین نرود؛ بیایید همدیگر را دوست داشته باشیم.

محمود کلاری مدیر فیلمبرداری «مرگ ماهی» درباره آنونس فیلم گفت: آنونسی که پخش شد به فیلم ربطی ندارد، وقتی حجازی فیلمنامه را به من پیشنهاد داد چیزی که من را جذب این فیلم کرد راز و رمز قصه و همچنین نگاه رئالیستی فیلم بود.

این فیلمبردار در ادامه افزود: مدتها پیش این پروژه به من پیشنهاد شد که در آن زمان در ایران نبودم، با دیدن نقطه نظرات مشترک خود با حجازی فیلمنامه را پذیرفتم. شکل فیلم به صورت سینما اسکوپ است؛ کار با حجازی بسیار راحت بود و فشار کاری احساس نشد.

با درخواست احسان کرمی هر کدام از بازیگران جمله تبلیغاتی برای فیلم خود گفتند.

کلاری در این خصوص اظهار کرد: متاسفانه شرایط فیلم ها به گونه ای شده که نسل جوان ما با فیلم ها ارتباط برقرار نمی کنند، این فیلم بسیار متفاوت است و حتما بعد از اکران مخاطبان زیادی را جذب خواهد کرد.

بهرنگ علوی بازیگر فیلم سینمایی «مرگ ماهی» گفت: بعد از بازی در فیلم دربند نقش های مشابه زیادی به من پیشنهاد شد که حال هوای دربند را داشت اما هیچ کدام را نپذیرفتم چون هیچ وقت دوست نداشتم کلیشه شوم.

وی ادامه داد: بعد از دوسال حجازی نقش متفاوتی را به من پیشنهاد داد؛ در حال حاضر نمی توانم درباره نقش خود صحبت کنم فقط می توانم بگویم من یکی از "ماهی ها" در رودخانه ای که جریان داشت بودم.

علوی همچنین عنوان کرد: اصولا فیلم ها برگرفته از داستان ها هستند ولی فیلم «مرگ ماهی» اینگونه نیست؛ این فیلم دور بودن از زندگی ماشینی را روایت می کند.

بهرنگ درباره تبلیغات این فیلم در جشنواره گفت: در این فیلم تمام گروه همکاری خبی با هم داشتند و من بعید می دانم امسال سیمرغ بگیرم چون فیلم های خوبی به جشنواره راه پیدا کرده است.

ریما رامین فر بازیگر «مرگ ماهی» با اشاره به اینکه بازی در این فیلم مشکلات زیادی داشت افزود: لوکیشن های این فیلم در شهرستان بود که با تمام سختی هایش برایم تجربه شگفت انگیزی بود.

رامین فر با اشاره به نقش خود در این فیلم ادامه داد: در «مرگ ماهی» ایفاگر شخصیتی معمولی و مهرطلب هستم.

وی با بیان اینکه فکر می کنم ترکیب دکور در این کار شگفت انگیز است گفت: گروه آنقدر انرژی بخش بود که برای اولین بار در مرحله دورخوانی و تمرین تمام عوامل به من کمک می کردند؛ از تمام گروه قدردانی می کنم، «مرگ ماهی» مانند هیچ فیلمی نیست چون با عشق کارگردان ساخته شده است.

در انتهای برنامه روح اله حجازی از ریما رامین فر خواست تا شعار فیلم را بخواند و او هم پیام را اینگونه بیان کرد: ماهی هایی هستیم که دوسِت دارم روی لبهایمان مرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها