امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140682
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، رئیس سازمان بورس با اشاره به مصوبه عصر دیروز هیأت دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، رئیس سازمان بورس با اشاره به مصوبه عصر دیروز هیأت دولت خبر داد: با تصویب هیأت دولت، در صورتی که شرکت های پالایشی حداکثر در یک دوره پنج ساله (تا پایان 1398) شاخصه‌های اصلی کیفیت پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی را براساس استانداردهای وزارت نفت، ارتقاء و هر ساله با تصویب مجمع عمومی خود، حداقل به میزان 30 درصد از سود سالانه را به حساب اندوخته سرمایه‌ای جهت اجرای پروژه کیفی‌سازی منظور نمایند، وزارت نفت مکلف است مبنای محاسبه قیمت 5 فرآورده‌ اصلی و سوخت هوایی را مطابق سال 1393 بدون اعمال کیفی سازی تعیین نماید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در جلسه روز گذشته هیأت دولت، مصوبه کمیته ثبات بازار سرمایه درخصوص پالایشگاهها به تصویب رسید، گفت: براساس این مصوبه، برای شرکت های پالایشی برای ارتقاء کیفیت فرآورده های اصلی و سوخت هوایی آنها یک دوره 5 ساله تعیین شده است.

محمد فطانت افزود: براساس این مصوبه، در صورتی که شرکت های پالایشی مطابق برنامه زمان بندی مورد تأیید و نظارت وزارت نفت، حداکثر در یک دوره پنج ساله (تا پایان 1398) شاخصه‌های اصلی کیفیت پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی را براساس استانداردهای وزارت نفت، ارتقاء و هر ساله با تصویب مجمع عمومی خود، حداقل به میزان 30 درصد از سود سالانه را به حساب اندوخته سرمایه‌ای جهت اجرای پروژه کیفی‌سازی منظور نمایند، وزارت نفت مکلف است مبنای محاسبه قیمت 5 فرآورده‌ اصلی و سوخت هوایی را مطابق سال 1393 بدون اعمال کیفی سازی تعیین نماید.

سخنگوی سازمان بورس افزود: پیشنهاد مذکور که در کمیته ثبات بازار سرمایه جمع بندی شده بود، روز گذشته و قبل از جلسه هیأت دولت، در نشست مشترک معاون اول رئیس جمهور با وزیر اقتصاد، وزیر نفت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سازمان بورس، تأئید و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال شد که خوشبختانه در جلسه عصر روز گذشته هیأت دولت به تصویب رسید.

فطانت از اهتمام دولت، به ویژه معاون اول رئیس جمهور و وزرای اقتصاد و نفت برای رسیدگی به مشکلات صنایع و بهبود وضعیت بازار سرمایه قدردانی کرد. 

رئیس سازمان بورس هفته گذشته، در دیدار جمعی از فعالان بازار سرمایه، پیگیری مشکلات و ابهامات پیرامون صنایع کلیدی بورس را از جمله اولویت های کاری خود در کوتاه مدت اعلام و با اشاره به تشکیل کمیته ثبات بازار سرمایه، تأکید کرده بود موضوعات و دغدغه های موجود پیرامون این صنایع در کمیته مذکور تشکیل شده است، رسیدگی و راهکارهایی اجرایی در این مورد تدوین خواهد شد.

فطانت هچنین در این نشست، تأکید کرده بود برخی مصوبات کمیته ثبات، برای اجرایی شدن مستلزم تصویب در هیأت دولت است که پس از تصویب نهایی، به اطلاع سهامداران و فعالان بازار خواهد رسید.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها