امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140683
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 34
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> و در پاسخ به این پرسش که «تعداد بخاری‌های نفتی و تابشی مدارس کشور چقدر است؟»، اظهار داشت: در سال گذشته 45 هزار بخاری تابشی در مدارس نصب شد.

وی افزود: در سال گذشته برای تمامی مدارس یک و دو کلاسه، بخاری تابشی خریداری کردیم و در آنجاهایی که احساس کردیم با این نوع بخاری سازگار است، استفاده کردیم.

رئیسی ادامه داد: البته در سال جاری برخی استان‌ها تعداد مختصری حدود چند صد عدد از این نوع بخاری‌ها خریداری کرده‌اند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعداد بخاری‌های نفتی مدارس کشور خاطرنشان کرد: در مجموع، استانداردسازی 150 هزار سیستم‌ گرمایشی مدارس در دستور کار قرار داشت تا به پکیج، رادیاتور و یا موتورخانه  و رادیاتور تبدیل کنیم.

وی افزود: در سال گذشته در مجموع 29 هزار بخاری یا سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس استفاده شد و در سال جاری نیز تبدیل 47 هزار بخاری استاندارد در دست اجرا قرار دارد.

رئیسی ادامه داد: در مجموع سال گذشته و سال جاری حدود 76 هزار بخاری مدارس استانداردسازی می‌شود و حدود 75 هزار عدد دیگر باقی خواهد ماند که در سال آینده انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته اگر بند مربوط به سازمان نوسازی مدارس در قانون طرح الحاق تصویب شود، این موضوع مستمر خواهد بود و ماهانه به نسبت پولی که پرداخت شود، کار را انجام می‌دهیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه تا سال آینده استانداردسازی 150 هزار بخاری کلاس‌های درس به اتمام خواهد رسید، تصریح کرد: در صورتی که مبلغ مورد نظر دریافت شود و به شرط اینکه آن روستاها و شهرها گازکشی شده باشند، این کار قابل اتمام است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در سال آینده 75 هزار کلاس درسی که نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی هستند، در دستور کار خواهد بود و با اختصاص اعتبارات لازم می‌توانیم این استانداردسازی‌ها را به اتمام برسانیم؛ طبیعتاً در هر جایی که گازکشی انجام می‌شود، کار نصب پکیج و موتورخانه و رادیاتور انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها