امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140689
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 201
«زهیر طراف»، نماینده مجلس الشعب سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق با تاکید بر مواضع ضد و نقیض ...

«زهیر طراف»، نماینده مجلس الشعب سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق با تاکید بر مواضع ضد و نقیض آمریکا در قبال بحران سوریه گفت: از زمان آغاز بحران سوریه، آمریکا در مسیر تلاش‌ها برای ایجاد راه حل بحران سوریه سنگ‌اندازی می‌کرد و این اقدام وی نتیجه ناتوانی در صحنه نبرد میدانی ارتش سوریه با مزدوران وی در خاک سوریه بود چرا که از این درگیری‌ها وزنه کافی برای اعمال شروط خود در پای میز گفت‌وگوی سوری-سوری عایدش نشد.

طراف افزود: نقش آمریکا در سیاست جهانی طی برهه اخیر به دلیل افزایش قدرت روسیه و ایران در سطوح سیاسی و نظامی محدود شده بنابراین واشنگتن تنها راهی را که مقابل خود می‌بیند ناکام گذاشتن راه حل ها در پرونده‌های ناتمام در جهان است از پرونده اوکراین که شرق اروپا را درگیر خود کرده گرفته تا پرونده سوریه و پرونده هسته‌ای ایران ادامه داد.

وی افزود: آمریکا با مانع‌تراشی در مسیر پرونده‌های ناتمام به دنبال وادار کردن مسکو به مذاکره و امتیازدهی درباره آنهاست و در خصوص پرونده سوریه واشنگتن در گرایشات خود به سمت سوریه دروغ‌پردازی می‌کند چرا که این آخرین برگه‌ای است که برای تحقق دستاوردهایی سیاسی و میدانی در اختیار دارد در حالی که این دستاوردها هیچ ارتباطی با منافع ملت‌های زیان دیده از سیاست‌های آمریکا ندارد.

آمریکا به دنبال برهم زدن تلاش های روسیه در کمک به حل بحران سوریه

نماینده مجلس سوریه تاکید کرد: تحرک محور آمریکایی در منطقه بخصوص عربستان با به راه انداختن توطئه نفتی و ترکیه با بازگشت به طرح ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز شمال سوریه در راستای برهم زدن تلاش‌های دیپلماتیک روسیه برای کمک به حل بحران سوریه است و مقصود آمریکا از این رفتارها روشن است چرا که می‌خواهد کنفرانس مسکو 1 برگزار نشود یا راه را بر حضور مخالفان دعوت شده به کنفرانس مسدود کند تا توافقی در این کنفرانس بدست نیاید که در نتیجه آن دولت سوریه دایره مبارزه با تروریسم را توسعه بدهد و این چیزی است که به طور واقعی آمریکا نگرانش است چرا که تروریسم ضامن واقعی منافع آمریکا در منطقه است.

طراف درباره گفت‌وگوی آشتی در شهر حمص برای دستیابی به توافق نهایی درباره کوی الوعر گفت: توافقنامه آشتی چند روز گذشته امضا شد و اختلاف کنونی بر سر راه خروج شبه نظامیان از کوی الوعر است.

وی در عین حال تاکید کرد: دولت سوریه گفت‌وگو با شبه نظامیان غیر سوری را نمی‌پذیرد و تنها خواسته‌های شبه نظامیان سوری را که بر اساس توافق آشتی دست از سلاح کشیده و آتش بس را پذیرفته اند، بررسی می‌کند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها