امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140692
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معان وزیر خارجه و نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی ریابکوف» معان وزیر خارجه و نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو بر این باورند که توافق بین میانجیگران بین المللی در گروه «1+5» و ایران در خصوص برنامه هسته‌ای تهران، تنها بر اساس توازن بین منافع دو طرف امکان پذیر خواهد بود.

طبق اطلاعات خبرگزاری «نووستی»، ریابکوف یکشنبه شب در پایان مذاکرات ایران و گروه 1+5 در ژنو در گفت‌وگو با خبرنگاران یادآور شد: «در رابطه با مواضع روسیه باید بگویم که ما معتقدیم که توافق در مذاکرات هسته‌ای تنها بر اساس توافق منافع طرفین امکان پذیر است. ضمن اینکه یک بسته مذاکراتی وجود دارد که هیئت نمایندگی روسیه روی آن کار می‌کند».

این دیپلمات بلندپایه روس افزود: «این بدان معناست که مسائل حل نشده باقی مانده مربوط به یکی از گره‌های بازنشده موجود است. طرف روسی از ابتدای امر خواستار پایان هر چه سریعتر مرحله تبادل مواضع و وارد مرحله دستیابی به توافق بود، بدین معنا که طرفین در ازای رسیدن به توافق چه امتیازاتی به یکدیگر خواهند داد».

به گفته وی، خوشبختانه طرفین مذاکرات اکنون به این مرحله رسیده و این موضوع بسیار مثبتی است.

ریابکوف تاکید کرد: «روسیه پیشنهاد کرده است که همه طرفین تمامی تلاش خود را بکار بندند تا به رسیدن به سازش کمک شود و باید در اینجا بگویم که ما همچون گذشته به درستی برخی پیشنهادات خود ایمان داریم که هم گروه 1+5 و هم طرف ایرانی باید در خصوص آنها به توافق برسند».

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین یادآور شد که آخرین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 ، یکی از دشوارترین مراحل در طول کل این مذاکرات بود که این مسئله اولا به این باز می‌گردد که کم کم در حال نزدیک شدن به پایان مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق نهایی هستیم.

طرف مذاکره کننده روسی همچنین تمایل هر دو طرف ایرانی و گروه میانجی های بین المللی (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه و آلمان) برای ازسرگیری دور بعدی مذاکرات در اوایل ماه فوریه را مورد تایید قرار داد و یادآور شد که طرفین هنوز در خصوص زمان دقیق و مکان این مذاکرات به توافق نرسیده‌اند.

وی در این رابطه به خبرنگاران گفت: «زمان دقیق و مکان برگزاری دور بعدی مذاکرات هنوز مشخص نشده است، ولی این درک کلی بین ایران و گروه 1+5 وجود دارد که این مذاکرات باید در اوایل ماه فوریه انجام شود».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها