امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140703
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 76
حمید صرامی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت  و درمان فارس، گفت: در زمینه اصول پیشگیری از اعتیاد تأکید شده که باید همه جوامع سعی کنند تا تمام ...

حمید صرامی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت  و درمان فارس، گفت: در زمینه اصول پیشگیری از اعتیاد تأکید شده که باید همه جوامع سعی کنند تا تمام انواع مواد مخدر در تیررس قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما در دهه 80 شاهد تغییر 4 الگوی مصرف مواد مخدر بوده‌ایم این الگوی مصرف از تریاک به سمت کراک، شیشه و از شیشه ممکن است به سمت مصرف چند ماده‌ای مواد مخدر برود.

مدیرکل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد:‌دستگاه‌های فرهنگی و رسانه ملی نباید یک ماده مخدر مانند کراک را پررنگ کنند و جامعه احساس کند که مثلاً ماده مخدر شیشه خوب است و به سمت آن برود.یا رسانه‌ها به شیشه بپردازند و جامعه به سمت مصرف چند موادی برود.

صرامی تصریح کرد: اکنون ما در برخی از جمعیت‌های نمونه و کوچک می‌بینیم که شیشه با هروئین مصرف می‌شود و شیشه با حشیش مصرف می‌شود شیشه با تریاک رواج دارد و گاهی هم می‌بینیم الکل، شیشه و هروئین با هم مصرف می‌شود قطعاً خطراتی که از مصرف الگوی چند ماده‌ای وجود دارد بسیار زیاد است چرا که درمان سختی خواهد داشت و مداخله درمانی و روان‌درمانی سخت‌تر می‌شود.

وی افزود:‌ برای اینکه الگوی مصرف مواد مخدر به چند ماده‌ای نرسد حتماً رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، مطبوعات و سایت‌های الکترونیکی باید مضرات و خطرات مصرف تمام انواع مواد مخدر را مد نظر قرار دهند.

مدیرکل تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حال حاضر از دغدغه‌هایی که وجود دارد این است که سایت‌های فارسی زبان در پوشش سایت‌های علمی به جذب مشتری می‌پردازند. ما هم اکنون 51 سایت فارسی زبان را شناسایی کرده که الگوی مصرف مواد مخدر، شیوه مصرف و جذب مشتری را انجام می‌دهند.

صرامی افزود: این سایت‌ها به مشتریان خود توصیه می‌کنند که مصرف مواد مخدر مفید است و با ارائه یک فریب فرهنگی در لابه‌لای این سایت‌ها به جذب مشتری می‌پردازند.

وی گفت:‌ تعدادی از این سایت‌ها شناسایی شده و پلیس فتا در حوزه برخورد با این سایت‌ها مبادرت می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها