امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140723
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 136
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد البخیتی»  از رهبران جنبش انصارالله یمن درباره ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد البخیتی»  از رهبران جنبش انصارالله یمن درباره درگیری‌های امروز

در محوطه کاخ ریاست‌جمهوری یمن گفت که ارتش و نیروهای امنیتی کشور در قبال این درگیری‌ها به اصل بی‌طرفی پایبندند و درگیری‌های کنونی در پایتخت یمن با نیروهای گارد ریاست‌جمهوری است.

وی در تماس تلفنی با شبکه «الیمن الیوم» گفت: مسئله کنونی ما زمان است و کمیته‌های مردمی طی ساعات آینده درگیری‌ها را با اقدام نظامی خاتمه خواهیم داد.

صنعا صبح امروز را با صدای انفجار و تیراندازی شدید آغاز کرد و انصارالله و انقلابیون یمن در محوطه کاخ ریاست‌جمهوری یمن با نیروهای گارد ریاست‌جمهوری درگیر شدند. در مقابل نیروهای گارد ریاست‌جمهوری نیز منازل و اماکن مختلف اطراف محل درگیری از جمله یک مسجد و مدرسه را هدف قرار دادند که طی آن دست‌کم 10 نفر کشته شدند.

به رغم آنکه ریاست‌جمهوری یمن تلاش دارد این چنین القاء کند که امور را تحت کنترل دارد، اما به گفته شاهدان عینی و رسانه‌ها هنوز صدای انفجار و تیراندازی از صنعا به گوش می‌رسد.

به اعلام تلویزیون یمن مذاکرات برای برقراری آتش‌بس در صنعا آغاز شده است و سفرای دو کشور انگلیس و آمریکا نیز از آغاز تلاش‌ها برای آتش‌بس در پایتخت یمن خبر می‌دهند.

انتهای پیام/غ

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار