امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140732
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 22
حسین اسرافیلی از شاعران پیشکسوت کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره مرحوم مشفق کاشانی گفت: مرحوم مشفق نزدیک به9 دهه زندگی ...

حسین اسرافیلی از شاعران پیشکسوت کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره مرحوم مشفق کاشانی گفت: مرحوم مشفق نزدیک به9 دهه زندگی کرد و پبش از 7 دهه از زندگی‌اش را فقط با شعر سر و کار داشت. به طوری که در 17 سالگی ترکیب بند محتشم را تضمین کرد.

وی افزود: ماجرای این تضمین به بیماری سختی بر می‌گردد که در سن 16 سالگی دچارش شده بود و پدر و مادرش به او گفته بودند تو اسمت عباس است به خود حضرت عباس(ع) توسل کن و شعری بسرا که اتفاق عنایت حضرت شامل حال ایشان شد و هم بیماری‌اش خوب شد و هم شعر خوبی سرود.

اسرافیلی گفت: استاد مشفق آثار بسیار فاخری پدید آورده است و به عنوان استاد و پیشکسوت مطرح بعد از انقلاب همراه با مرحوم اوستا، شاهرخی و خانم صفارزاده در حوزه هنری پناهگاه و مربی و آموزنده بسیاری از نکات شعری به شاعران بود و الگوی همه در شعر و رفتار و منش و از سوی دیگر تعهد به امام و انقلاب و آرمان‌ها بود.

این شاعر اظهار داشت: او شاعران جوان را هدایت و تعهد شعری را در وجودشان نهادینه کرد و آثار بسیار ارجمند، کتاب‌های فراوان و اشعار بسیاری از او به جا مانده که می‌تواند الگویی برای جوانان شاعر باشد.

وی افزود: از نظر اخلاقی هم منش، جوانمردی، گذشت، گره گشایی و گشاده دستی او مثال زدنی بود و مشکل افراد را حل می‌کرد. الگوی اخلاقی برای بچه‌های جوان بود و هر چه درباره منش او بگویم باز هم کم است. خداوند روح استاد مشفق را همنشین بزرگان و اولیا کند.

انتهای پیام/ و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار