امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 140733
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۴
تعداد بازدید: 45
عبدالصمد خرم‌آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در پاسخ به این سوال که اخیرا علی ...

عبدالصمد خرم‌آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در پاسخ به این سوال که اخیرا علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است که فیلتر نرم افزارهای خارجی تلفن همراه اشتباه است چرا که نباید یک بزرگراه را به دلیل تخلف دو بزرگوار مسدود کرد آیا این نظریه صحیح است گفت: اولاً از دیدگاه علم حقوق قرابتی بین تخلف و بزرگواری وجود ندارد.

وی افزود: ثانیا برخی از بزرگراه‌هایی که دشمنان برای ما در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند به جای کعبه آمال به بیراهه‌های مورد نظر رژیم غاصب صهیونیستی اسرائیل ختم می‌شود.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: من معتقدم وقتی که بزرگراه‌های امن داخلی وجود دارد که ما را به سلامت به همه دنیا متصل می‌کند ضرورتی ندارد که از بزرگراه‌های ناامن خارجی استفاده کنیم که هزاران راهزن در آن کمین کرده و نهایتا به بیراهه ختم می‌شود.

خرم‌آبادی تصریح کرد: بسیاری از نرم افزارهای خارجی تلفن همراه علاوه براینکه ابزار تهاجم فرهنگی دشمن هستند برای جاسوسی ایجاد شده‌اند اما برخی از مسئولین در برخورد با این نرم‌افزارها از پاپ کاتولیک‌ترند.

وی گفت: حتی غربی‌ها علی رغم اینکه دوستانشان این نرم‌افزارها را ایجاده کرده‌اند در برخورد با این نرم‌افزارها حفظ منافع ملی و ملاحظات امنیتی را لحاظ می‌کند به عنوان مثال چند روز پیش نخست وزیر انگلستان (دوید کامرون) اعلام کرد اگر در انتخابات آینده پیروز شوم بسیاری از نرم‌افزار‌های اجتماعی از جمله واتس آپ را مسدود خواهم کرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی تصریح کرد: در پایان امیدوارم مسئولین ما نیز در برخورد با شبکه‌های اجتماعی خارجی حفظ منافع ملی را بر مسایل حاشیه‌ای و تبلیغاتی ترجیح دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها